*Στον πρώτο γύρο: Μόρκαμ – Γουίμπλεντον 4-1

*4/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Άκρινγκτον με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Νόλαν (50’), Γουντς (81’).

Η Γουίμπλεντον μετά από μία “λευκή” ισοπαλία και μία νίκη με μηδέν παθητικό, τώρα δεν βρήκε αυτή δρόμο προς τα δίχτυα, χάνοντας με 2-0 εκτός έδρας από την Άκρινγκτον.

Τουλάχιστον επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που έχει 10 νίκες στα 12 τελευταία παιχνίδια, με δύο μόλις ήττες, η μία στο κύπελλο από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Στον βαθμολογικό πίνακα έπεσε στην 10η θέση του, αλλά εξακολουθεί να είναι μόλις στο -1 και σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Γουίμπλεντον Στατιστικά

*12/21 over 2,5 εντός έδρας

*12/21 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Τρανμίρ, με μεγάλη ανατροπή! Βρέθηκε να χάνει από τέρματα των Άπτερ (4’), Τζένινγκς (10’ πεν.), αλλά δεν “καθάρισε” το παιχνίδι η αντίπαλος της. Μείωσε με τον Μπράουν στο 14’, ισοφάρισε με τον Σλιου (82’), παίρνοντας τη νίκη με τον Ντάβενπορτ στις καθυστερήσεις.

Η Μόρκαμ κέρδισε με 2-3 εκτός έδρας την Τρανμίρ, πετυχαίνοντας τρίτη σερί νίκη, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που έχει μόνο μία ήττα, αλλά και τρίτη συνεχόμενη εκτός.

Με αυτό το αποτέλεσμα έχει πλέον τρεις νίκες περισσότερο εκτός έδρας, παρά σε αυτήν.

Ανέβηκε, έστω και οριακά, στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στη 11η θέση, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο.

Πάντως ο προπονητής της δεν παρασύρεται και είπε πώς κοιτάζουν κάθε παιχνίδι χωριστά.