*12η αγωνιστική

*8/10 over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Κρου, με ένα τέρμα του Ο’ Ρίορνταν στο 30’, πριν δεχθεί και το δεύτερο από τον Γουάιτ στο 85’.

Η Τζίλιγχαμ ηττήθηκε και από την Κρου με 2-0 εκτός έδρας, δεύτερη ήττα στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Στο γήπεδό της έφερε ισοπαλία στο πιο πρόσφατο παιχνίδι, έπειτα από τρεις σερί νίκες, έχοντας χάσει μόνο μία φορά εντός από την Κόλτσεστερ.

Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με την Χάρογκεϊτ, οι μοναδικές ομάδες που έχουν πετύχει μονοψήφιο αριθμό τερμάτων. Οι αγώνες της έχουν τα λιγότερα γκολ στην κατηγορία.

Μάλλον όλα αυτά δεν ικανοποιούν την διοίκηση της ομάδας, που έκρινε πως βαδίζει σε διαφορετικά “μονοπάτια” με τον Νιλ Χάρις, με αποτέλεσμα να βρίσκεται σε αναζήτηση νέου τεχνικού,
Μέχρι να βρεθεί θα εκτελεί χρέη υπηρεσιακού προπονητή ο Κιθ Άλεν.

Διατηρείται και αυτή ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο +2 από την σημερινή της αντίπαλο.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*Τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ, 7/9 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/7 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΪΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έφεραν 0-0 εκτός έδρας με την Γουόλσολ, σε έναν αγώνα που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας λίγο από την υπεροχή τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Και οι Μίλτον Κέινς Ντονς δεν κερδίζουν εδώ και τρεις αγώνες, αλλά με δύο ισοπαλίες σε αυτο το διάστημα, με πιο πρόσφατη αυτή με 0-0 εκτός έδρας κόντρα στην Γουόλσολ.

Πάντως μακριά από την έδρα τους έχουν τρεις νίκες στις επτά αναμετρήσεις τους ως τώρα.

Μετά το πολύ εντυπωσιακό της ξεκίνημα στη σεζόν, με 5/6 νίκες, σιγά – σιγά αρχίζει και υποχωρεί στο βαθμολογικό πίνακα, αφού δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια σε αυτό. Τουλάχιστο παραμένει σχετικά κοντά στις θέσεις που οδηγούν στα play off, αν και δεν είναι σε απόσταση βολής πλέον από αυτές.