*19η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκουοάν – Τζιανγκσού Σούνινγκ 3-0

*Η Γκουοάν πανηγύρισε τη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Τζιανγκσού Σούνινγκ σε όλες τις διοργανώσεις. Σε όλες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις δύο επιβεβαιώθηκε το GG.

Τζιανγκσού Σούνινγκ – Γκουοάν στην Betshop | +21

ΤΖΙΑΝΓΚΣΟΥ ΣΟΥΝΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Απογοητευτική είναι η πορεία που διαγράφει η Τζιανγκσού Σούνινγκ τον τελευταίο μήνα, στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε συγκέντρωσε μόλις δύο βαθμούς. Μεσοβδόμαδα επέστρεψε με την ισοπαλία από την έδρα της Γουάν Ζαλ (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το γκολ του Γου Ξι στο 25′ και έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 41′, λόγω της απευθείας αποβολής του Παλέτα.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και το 64′ με το γκολ του Ράφαελ Σίλβα, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Με πολλές και σημαντικές απουσίες θα παραταχθεί η Τζιανγκσού Σούνινγκ στη σημερινή μάχη με την Γκουοάν, κάτι που σίγουρα δυσκολεύει ακόμα περισσότερο το έργο της.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός έδρας) με τη Γουάν Ζαλ για το πρωτάθλημα.

ΤΖΙΑΝΓΚΣΟΥ ΣΟΥΝΙΝΓΚ Στατιστικά

*Σημειώθηκε GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Σημειώθηκε over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Δεν κατάφερε να σκοράρει στα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

Δείτε τα προγνωστικά Κίνας (Κλικ Εδώ)

ΓΚΟΥΟΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την ευκαιρία να σκαρφαλώσει και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχει σήμερα η Γκουοάν. Μετά την ήττα που γνώρισε από τη Σαντόνγκ Λουνένγκ (2-0 εκτός έδρας), επικράτησε των Γουάν Ζαλ (3-0 εντός έδρας), Λιφάν (4-1 εντός έδρας) και Ρενέ (2-1 εντός έδρας). Με αντίπαλο την τελευταία μεσοβδόμαδα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα μόλις στο 6′ με το γκολ του Γουάνγκ Ζίμινγκ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 61′ ο Ντιόπ ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε εννέα λεπτά πριν το τέλος των 90′ ο Ρενάτο Αουγκούστο με πέναλτι. Τραυματίστηκε σοβαρά ο Τζόναθαν Βιέρα (ΜΕ, 17/8) ο οποίος αναμένεται να μείνει για καιρό μακριά από τους αγωνιστικούς χώρους.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Ρενέ για το πρωτάθλημα.

ΓΚΟΥΟΑΝ Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 στα 11/12 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Πανηγύρισε τη νίκη στα 6/8 συνολικά εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

*Σκόραρε τα περισσότερα γκολ της στο πρωτάθλημα (22) στο δεύτερο ημίχρονο.