ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ - ΣΑΝΓΚΑΙ SIPG Προγνωστικά

*UPDATE: Το ματς πήρε αναβολή, η  Γκουοάν Πεκίνου δεν συμπλήρωσε αποστολή, η Σαγκάη Πορτ πήρε τη νίκη στα χαρτιά με 0-3.

Προτελευταία αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 1-3 απέναντι στην Κουανγκτσόου, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 9′), αλλά εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη των αντιπάλων της έφτασε στην ολική ανατροπή μέσα σε ένα δεκάλεπτο, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 1-3 στο 42′! Δεν απειλήθηκε καθόλου στη συνέχεια, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Γκουοάν Πεκίνου. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την πρώτη τετράδα, με την 4η θέση υπό προϋποθέσεις να δίνει εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 22 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Μακροχρόνια εκτός ο Γενάρις. Τιμωρημένος ο Τιάν. Θα έχει απουσίες λόγω covid-19, με τα ονόματα των παικτών να μην έχουν γίνει γνωστά.

ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΓΚΑΙ SIPG

Προηγούμενο ματς: Πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 απέναντι στη Σαντόνγκ Ταϊσάν, την περασμένη αγωνιστική. Κατάφερε να πάρει νωρίς το προβάδισμα (1-0 στο 9′), σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο. Δέχτηκε ασφυκτική πίεση στο β’ μέρος, αλλά άντεξε, με το τελικό 2-0 να διαμορφώνεται στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Σανγκάη (4-1-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την 3η Ζεζιάνγκ, με δύο αγωνιστικές να απομένουν. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 19 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.