Πρώτος γύρος: Τιανγίν – Γκουανγκζού 4-3

Γκουανγκζού R & F – Τιανγίν Τεντα στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Κίνας

ΓΚΟΥΑΝΓΚΖΟΥ R&F ΑΝΑΛΥΣΗ

Τα δυο γκολ του Ζάχαβι δεν ήταν αρκετά για να δώσουν κάτι θετικό στην Γκουανγκζού, που γνώρισε εκτός έδρας ήττα με 3-2 την προηγούμενη αγωνιστική από την Νταλιάν Γιφάνγκ. Ο Ισραηλινός άνοιξε το σκορ στο 19′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, οι γηπεδούχοι ωστόσο αντέδρασαν σωστά, ισοφάρισαν στο 25′ με πέναλτι και στο 52′ πήραν το προβάδισμα. Ο Ζάχαβι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 63′ ισοφάρισε σε 2-2, 11 λεπτά αργότερα ωστόσο η Νταλιάν Γιφάνγκ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Πολλά αμυντικά λάθη για ακόμη ένα ματς από την ομάδα του Στοίκοβιτς, τα πλήρωσε ακριβά αυτή τη φορά και δεν μπόρεσε να δώσει έτσι συνέχεια στις νίκες επί των Χενάν (2-0) και Τσονγκίνγκ (4-2).Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, πληρώνοντας τα πολλά σκαμπανεβάσματα την απόδοση της. Αντιμετωπίζει σοβαρό αμυντικό πρόβλημα, καθώς δέχθηκε 39 γκολ στις 17 αγωνιστικές, διαθέτοντας  τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος. Έχει κάνει το 2/2 στην έδρα της στα τελευταία ματς για το πρωτάθλημα και θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει και σήμερα το “σπίτι” της.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-2 από την Νταλιάν Γιφάνγκ γνώρισε η Γκουανγκζού την προηγούμενη αγωνιστική.

Γκουανγκζού R&F Στατιστικά

*G/G & Over 3.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της  (δες το στην Betshop).

*Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα, δέχθηκε 39 γκολ στις 17 αγωνιστικές.

ΤΙΑΝΓΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην ανωτερότητα της Γκουανγκζού Εβεργκράντε υποτάχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Τιανγίν, που γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 3-0. Επέβαλαν από το ξεκίνημα το ρυθμό τους οι φιλοξενούμενοι, πίεσαν ασφυκτικά και άνοιξαν το σκορ στο 34′. Συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με γκολ στο 65′ αλλά και στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμόρφωσαν το 3-0. Δεν άξιζε κάτι περισσότερο βάσει της εικόνας της η Τιανγίν, που δεν μπόρεσε να “χτίσει” στη νίκη επί της Τζιανγκσού, γνωρίζοντας τη δεύτερη ήττα στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές. Δεν έχει καταφέρει να βρει ρυθμό, πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της, βρίσκεται μόλις στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Δυσκολεύεται αρκετά εκτός έδρας, έχει πανηγυρίσει μόλις δυο νίκες στις 13 εξόδους της για το πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-3 από την Γκουανγζού γνώρισε η Τιανγίν την προηγούμενη αγωνιστική.