9η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που θα τεθούν αντιμέτωπες στο πρωτάθλημα, μετά το 2008.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 70ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Καβασάκι, μετά και το εντός 0-1 από τη Μασίντα Ζέλβια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι φιλοξενήθηκε από την Τσερέζο Οσάκα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Σε γενικές γραμμές είχε καλή παρουσία στο ματς και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο απειλούσε περισσότερο. Κόντρα στη ροή όμως δέχθηκε γκολ και δεν είχε απάντηση στην πορεία.

Τρίτο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ μετά και από αυτή την απώλεια παραμένει αρκετά χαμηλά, έχοντας συγκεντρώσει επτά μόλις βαθμούς. Ηττήθηκε στα 3/4 φετινά εντός της, στα οποία είχε και μια νίκη 3-0 επί της Τόκιο.

Καβασάκι Στατιστικά

*No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ ΒΕΡΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Καγκοσίμα, για το Λιγκ Καπ. Βρήκε δίχτυα με τον Γιαμαμότο στο 45ο λεπτό.

Αήττητη εδώ και πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος η Τόκιο Βέρντι, με μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χιρόσι Γιοφούκου υποδέχθηκε την Τόκιο, με την οποία έμειναν στο 2-2 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Αν και πήρε σαφές προβάδισμα στο ημίχρονο, αποκτώντας και αριθμητικό πλεονέκτημα πριν το φινάλε αυτού, δεν έκανε σωστή διαχείριση στην πορεία και το “πλήρωσε” ισοφάριση.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 1-1 με την Κασίβα, οπότε και έφτασε τους οκτώ βαθμούς στις ισάριθμες πρώτες στροφές. Αξιοσημείωτο ότι σκόραρε και στα οκτώ ματς που έχει δώσει μέχρι τώρα. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 0-1 της Καγκοσίμα, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.