* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Τσενγκντού στα 6 τελευταία μεταξύ τους (4-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Κίνας

ΜΕΪΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Ναντόνγκ. Ο Γιν (23’) άνοιξε το σκορ για τη Μεϊζού, ο Χαοκιάν (50’) ισοφάρισε για τη Ναντόνγκ. Στο 70’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες, στο 90’ ο Μπαλντέ έδωσε προβάδισμα στη Ναντόνγκ, αλλά στο 90+9’ ο Γιανγκ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Με μεγάλη δόση τύχης κατάφερε η Μεϊζού να πάρει τον πρώτο της πόντο την Κυριακή μετά από τέσσερις σερί ήττες με 11 γκολ παθητικό σε αυτές!

Προηγήθηκε κόντρα στην ροή του αγώνα στη Ναντόνγκ, αλλά οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στην επανάληψη και με αριθμητικό πλεονέκτημα γύρισαν δικαίως το παιχνίδι. Η ομάδα του Ρίστιτς όμως κατάφερε να “κλέψει” τον πόντο με μόλις 0.46 xGoals, έναντι των 2.36 από τους γηπεδούχους.

Εντός έδρας είναι η χειρότερη ομάδα της λίγκας (1-1-4) έχει να κερδίσει εκεί από το ξεκίνημα του Μάη.

ΜΕΪΖΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Μπεϊζίνγκ Γκουοάν. Ο Νεμπιτζάν πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 24ο λεπτό.

Με πικρό τρόπο ήρθε η πρώτη ήττα της σεζόν για την Τσενγκντού τη Δευτέρα από τους πρωτευουσιάνους, από τους οποίους η άμυνά της παραβιάστηκε για πρώτη φορά μετά από 500+ αγωνιστικά λεπτά.

Η ομάδα του Σέο ήταν ανώτερη στο παιχνίδι, δημιούργησε τετραπλάσιες τελικές προσπάθειες, κατέγραψε 2.28 xGoals, αλλά οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν κυνικοί. Προηγήθηκαν νωρίς και άντεξαν στην πίεση.

Εντυπωσιακή η τελευταία εξόρμησή της, πέρασε με 0-3 από την έδρα της Σενζέν, ενώ συνολικά στα 7 ταξίδια της χρονιάς έχει δεχθεί μόλις 4 γκολ.