*No Goal και Under 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Γουχάν – Σανγκάη 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Α’ Κίνας

ΣΑΝΓΚΑΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νταλιάν, για το πρωτάθλημα. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 45’+2, όμως δυο λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Λι Σενγκλονγκ. Έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 67′ και έπειτα.

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Σανγκάη, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χαβιέ Περέιρα υποδέχθηκε τη Νταλιάν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, είχε άμεση απάντηση, ενώ παρότι είχε τον επιθετικό μονόλογο σε όλο το δεύτερο μέρος, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 1-1 με τη Σαντόνγκ, έφτασε τους 34 βαθμούς και διατηρείται σταθερά στην κορυφή της κατάταξης. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά φετινά εντός της, στα οποία είχε ακόμη τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Αμφίβολος ο μέσος Παουλίνιο για το σημερινό Σανγκάη – Γουχάν, έχοντας χάσει τα τελευταία παιχνίδια της ομάδος του.

Σανγκάη Στατιστικά

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΟΥΧΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γιατάι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με το πέναλτι του Ντάβιντσον στο 68′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 85′ με το πέναλτι του Γιακούμπου.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Γουχάν έρχεται από ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων στο πρωτάθλημα, έχοντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσουτόμου Τακαχάρα υποδέχθηκε τη Γιατάι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, δεδομένου πως ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση στη μοναδική φάση που δέχθηκε.

Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνη που πήρε στην έδρα της Σενζέν (1-3 εκτός). Μετά και από αυτή την επιτυχία, διατηρείται στα μέσα της κατάταξης, με 23 βαθμούς. Ηττήθηκε μια φορά στις οκτώ φετινές εξόδους της (4-3-1). Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.