8η αγωνιστική

*Αήττητη η Ουράβα στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Κασίβα, έχοντας επικρατήσει στα 5/7.

*No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τόκιο Βέρντι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 73′ με τον Κινοσίτα.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνιδι η Κασίβα, έχοντας τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικές, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα φιλοξενήθηκε από την Τόκιο Βέρντι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς σε ένα πρώτο ημίχρονο που δεν κατάφερε να απειλήσει, όμως μετά την ανάπαυλα ισορρόπησε την κατάσταση και προς το φινάλε έφτασε στην ισοφάριση.

Τρίτη σερί ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Νιγκάτα (1-1 εκτός) και Τσερέζο Οσάκα (1-1 εντός), ούσα παράλληλα στους δέκα βαθμούς, όσους έχουν και οι Κασίμα και Ναγκόγια. Δυο ισοπαλίες και μια ήττα στα τρία εντός.

Κασίβα Στατιστικά

*Under 2.5 τα δέκα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Τόσου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο πέμπτο λεπτό με τον Τιάγκο Σαντάνα, στο 53′ ο Ματσούο έκανε το 2-0, με τον Οκούμπο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 83ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Ουράβα, μετά και την ήττα με 2-1 από την Τόκιο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Ματίας Χέγκμο υποδέχθηκε την Τόσου, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς ήταν με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και αυτή που απειλούσε περισσότερο, έχοντας ευκαιρίες βέβαια για ακόμη περισσότερα τέρματα.

Τρίτη νίκη στις πέντε τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, φτάνοντας παράλληλα τους έντεκα βαθμούς, ούσα στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε ένα διπλό στις τέσσερις φετινές εξόδους της (1-1-2). Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.