*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έξετερ-Τσέλτεναμ 0-1.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πιτέρμπορο, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπράντμπουρι στο 15’ και το 0-2 ο Μέι στο 21’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Μέι με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 74’.

Τεράστιο αποτέλεσμα για τη Τσέλτεναμ, στην έδρα της Πιτέρμπορο. Παρά την πίεση που δέχθηκε, παρέμεινε σταθερή αμυντικά, διατηρώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, ενώ παράλληλα εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους που βρήκε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο.

Να παραμείνει στο δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων είναι ο στόχος της, έχοντας ψυχολογία στα ύψη μετά το θετικό πέρασμα της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι ανεβασμένη τελευταία, παίζει με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και σκοράρει με συνέπεια, ενώ παράλληλα κράτησε ανέπαφη την εστία της στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίνκολν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ο’Κόνορ στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νομπέ στο 33’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 73’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Χάρτριτζ στο 85’, όμως αυτό δεν άλλαξε το τελικό σκορ.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Έξετερ. Παρ’ όλο που μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να το ανατρέψει, ενώ στα τελευταία λεπτά κράτησε μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα.

Χωρίς ιδιαίτερα άγχος και πίεση, βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα και ο μόνος στόχος της είναι να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται στο τέλος της σεζόν. Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, φαίνεται να βρίσκει ξανά ρυθμό, ενώ προέρχεται και από νικηφόρο αποτέλεσμα, το οποίο της έχει τονώσει το ηθικό. Το έργο της δεν είναι φυσικά εύκολο, αφού αντιμετωπίζει μια ομάδα παρόμοιων «κυβικών» με εκείνη, γι’ αυτό και θα πρέπει να είναι απόλυτα συγκεντρωμένη από την αρχή του αγώνα.