*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν no goal

*Στα 7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, κερδίζει πάντα η γηπεδούχος

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΟΥΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και να χτίσει διαφορά, αφού «κόλλησε» στο 1-1 με την Χάβρη εκτός έδρας. Πρώτη αναμέτρηση στην σεζόν που δεν διαχειρίζεται σωστά την ροή της. Προηγήθηκε νωρίς και έχασε και ευκαιρίες για δεύτερο γκολ αλλά δεν το βρήκε, με αποτέλεσμα να επιτρέψει στην Χάβρη να βγει μπροστά και να πάρει μέτρα σταδιακά στο γήπεδο. Στην επανάληψη, παρατηρήθηκε ανάλογο σκηνικό με την διαφορά ότι δέχτηκε γκολ (67′) στο οποίο δεν μπόρεσε ποτέ να απαντήσει. Την αποσυντόνισε το σκληρό παιχνίδι της αντιπάλου.

Παραμένει στην κορυφή, αλλά νιώθει την ανάσα της φορμαρισμένης Αζαξιό στο -2. Θέλει να επιβεβαιώσει το συντομότερο τον τίτλο του φαβορί και να επιστρέψει άμεσα στα μεγάλα σαλόνια. Για την ώρα δείχνει να είναι το μεγάλο φαβορί, αφού παίζει το πιο πειστικό και ουσιαστικό ποδόσφαιρο της κατηγορίας. Μοναδική απώλεια εν όψει Γκρενόμπλ ο τραυματίας αναπληρωματικός νεαρός χαφ Εμβουέ που δεν επηρέαζει. Εξέτισε ο βασικός στράικερ Χέιλι (6/3).

Προηγούμενο παιχνίδι: Έμεινε ισόπαλη με 1-1 στην Χάβρη για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ονάιβου στο 34′ αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στο 67′.

Τουλούζ Στατιστικά

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν under 2,5 (δες το στο Pamestoixima)

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν no goal

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αποδεικνύει περίτρανα πως η έδρα της ήταν κάτι παραπάνω από αναγκαία. Δεύτερο ματς στην φυσική της έδρα, δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Γκρενόμπλ κόντρα στην Νιμ με 2-1 και μάλιστα ενώ έχανε στο ημίχρονο, παίρνοντας παράλληλα μεγάλη βαθμολογική ανάσα και ξεκολλώντας από την επικίνδυνη ζώνη. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντιαλό, που ισοφάρισε στο 54′ και έβγαλε την ασσίστ για το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις, έφτασε σε αυτή την σημαντική νίκη. Δίκαιη επικράτηση, θα μπορούσε να είχε επιβληθεί πιο άνετα αν ήταν ελαφρώς πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια.

Το μεγάλο της πρόβλημα παραμένει η εκτός έδρας εικόνα της, εκεί όπου στερείται δυναμικής, μιας και αφομοιώνει μια εξαιρετικά αμυντική προσέγγιση. Αρκετές οι απουσίες της, τιμωρημένος ο βασικός στόπερ Μονφρέ (7/0), τραυματίες ο στόπερ Στράαλμαν (1/0) και ο ποιοτικός κεντρικός χαφ Μαρσάν (4/0). Ανέτοιμος ο νεοαποκτηθείς φορ Κορεά (5/0), με ενοχλήσεις ο στόπερ Νεστόρ (7/0)και ο αριστερός μπακ Αμπνταλάχ (5/0), πιθανότερα θα απουσιάσουν αμφότεροι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με ανατροπή 2-1 την Νιμ εντός έδρας για το πρωτάθλημα, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον εξτρέμ Ντιαλό.