* Over 2.5 τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα μεταξύ τους και στις δύο έδρες.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Λευκορωσίας

ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε μια από τις εκπλήξεις της πρεμιέρας κερδίζοντας εκτός έδρας τη Σαχτάρ Σολιγκόρσκ, παίρνοντας μάλιστα και ρεβάνς για τον πρόσφατο αποκλεισμό της από την ίδια ομάδα στο Κύπελλο. Περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, γλίτωσε σε πολλές περιπτώσεις το γκολ και τελικά το πέτυχε εκείνη στις καθυστερήσεις.

Νέος προπονητής της είναι ο 59χρονος Γιούρι Πούντους, ο οποίος οδήγησε πέρυσι την Μπελσίνα στην άνοδο (αντιμετωπίζει σήμερα την πρώην ομάδα του). Εκανε πάρα πολλές αλλαγές στο ρόστερ της και η λογική λέει ότι τουλάχιστον στο ξεκίνημα θα έχει έντονο πρόβλημα ανομοιογένειας. Πιθανότατα δεν θα μπορέσει ούτε φέτος να κάνει το βήμα παραπάνω.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 0-1 εκτός έδρας τη Σαχτάρ Σολιγκόρσκ με το γκολ του Γκάμπριελ Ράμος στο 91’.

ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΟ Στατιστικά

* Προέρχεται από 5 σερί No Goal (Δες το στον Stoiximan).

* Τέσσερις ήττες στα 5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΕΛΣΙΝΑ ΜΠΟΜΠΡΟΥΙΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκε στην πρεμιέρα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Μινσκ. Καλή στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε και έχασε ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο γκολ έχοντας δοκάρι. Στο δεύτερο 45λεπτο επηρεάστηκε από τον δυνατό αέρα που ήταν εναντίον της και έτσι δέχτηκε τρία γκολ.

Ο προπονητής της ανόδου, Γιούρι Πούντους αποχώρησε για την Τορπέντο Ζόντινο, ενώ το ίδιο συνέβη και με τον περσινό πρώτο σκόρερ της, τον Γιούσιν (26 γκολ) που συνεχίζει την καριέρα του στη Νεφτοχιμίκ. Μαζί με αυτούς αποχώρησαν ακόμα δύο πολύτιμοι μέσοι και έτσι αναμένεται φέτος να παρουσιαστεί αρκετά αποδυναμωμένη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Έχασε 1-3 εντός έδρας από τη Μινσκ. Άνοιξε το σκορ με τον Κόβελ στο 7’, όμως στη συνέχεια δέχτηκε τρία τέρματα στο 50’ με πέναλτι, στο 55’ και στο 74’.