*Περιορισμένος αριθμός θεατών

*Α’ Γύρος: Στιέρνταλς-Μπλινκ – Στρέμεν 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΡΕΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στρέμεν πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος και έκανε ένα τεράστιο βήμα για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Πέρασε από την έδρα της Οσάνε (1-4) χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα. Είναι στο +3 από τη Στιέρνταλς-Μπλινκ που βρίσκεται στη θέση των μπαράζ παραμονής. Την τελευταία αγωνιστική, υποδέχεται την αδιάφορη Τρούμσε που έχει ήδη κερδίσει την άνοδο στην Eliteserien. Συμπλήρωσε κάρτες ο Κούρουτσαϊ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-4 της Οσάνε εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 45’ ο Κούρουτσαϊ με πέναλτι έκανε το 0-1 του ημιχρόνου, ενώ στο 53’ ο Σέλιν σκόραρε για το 0-2. Στο 68’ ο Νόρντος και στο 73’ ο Όλσεν ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-4 και το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Τάνγκεν στο 74’.

ΣΤΡΕΜΕΝ Στατιστικά

*8 σερί ματς με γκολ εκατέρωθεν

*4/6 παιχνίδια τελευταία με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 10/13 παιχνίδια εντός έδρας

ΣΤΙΕΡΝΤΑΛΣ-ΜΠΛΙΝΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στιέρνταλς-Μπλινκ είναι σε οριακό σημείο σχετικά με την παραμονή της στην κατηγορία. Δεδομένα δεν υποβιβάζεται απευθείας, αφού Κόνγκσβινγκερ και Έιγκαρντεν έχουν… “καπαρώσει” τις δύο θέσεις, όμως θέλει να ξεμπλέξει από τα μπαράζ παραμονής που είναι στη δεδομένη στιγμή. Αποχωρεί από τη τεχνική ηγεσία ο Ρόαρ Βίκβανγκ, τη θέση του για τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια οι Σνούρε Λίλεμπο και Ούλε Πέτερ Μέλαντ. Παραμένει χωρίς νίκη για έξι αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Δεν είναι διαθέσιμος ο αμυντικός Βίνιε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε από τη Ράουφος εντός έδρας, με σκορ 0-2, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 20’ ο Μπράτμπακ σκόραρε για το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 53΄ο ίδιος παίκτης πέτυχε δεύτερο τέρμα και χάρισε του τρεις βαθμούς στους φιλοξενούμενους.