*Κεκλεισμένων των θυρών.

*GG & over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Στουτγκάρδη – Κολωνία στην Interwetten

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξαιρετικό μπορεί να χαρακτηριστεί το ξεκίνημα της Στουτγκάρδης στο πρωτάθλημα, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις συγκέντρωσε επτά βαθμούς που την κατατάσσουν στην 5η θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Λειψία. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Ματαράτσο επέστρεψε με τη νίκη από την πρωτεύουσα της Γερμανίας, επικρατώντας με 2-0 της Χέρτα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με μεγαλύτερη όρεξη στον αγωνιστικό χώρο, είχαν δοκάρι με τον Κάλαϊτζιτς στο 7′, ενώ δύο λεπτά αργότερα άνοιξαν το σκορ με τον Κεμπφ. Η Χέρτα αντιμετώπισε σοβαρό πρόβλημα στη δημιουργία ευκαιριών, οι δύο κορυφαίες της ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 68′ ο Κάστρο πήρε την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή και κεραυνοβόλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το τελικό 2-0. Εκτός απροόπτου θα αγωνιστεί κανονικά ο Κόμπελ που αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στην πλάτη, σε διαφορετική περίπτωση τη θέση του θα πάρει ο Μπρέντλοβ. Ο Εντό αντιμετωπίζει μικροτραυματισμό στους προσαγωγούς, αν δεν αγωνιστεί θα τον αντικαταστήσει ο Κάστρο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Χέρτα. Τα γκολ σημείωσαν οι Κεμπφ (9′) και Κάστρο (68′).

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ Στατιστικά

*Κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Over 2,5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΟΛΩΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει στο πρωτάθλημα η Κολωνία εδώ και περίπου εννέα μήνες, σημειώνοντας πέντε ισοπαλίες και εννέα ήττες. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 6 Μαρτίου για να βρούμε την τελευταία που πανηγύρισε επί της Πάντερμπορν (2-1 εκτός).

Την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (1-1) στο “RheinEnergieStadion”. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο, καταφέρνοντας να πάρουν προβάδισμα στην εκπνοή αυτού με τον Αντρέ Σίλβα, ο οποίος δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους η Κολωνία αντέδρασε με τον Ντούντα να σκοράρει το παρθενικό γκολ του με τη φανέλα της. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή ευκαιρία για να αποσπάσουν το “τρίποντο”. Δύσκολα ο προπονητής Γκίσντολ θα προχωρήσει σε αλλαγές στο βασικό σχήμα του στην αποψινή αναμέτρηση με την Στουτγκάρδη.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Αντρέ Σίλβα σκόραρε για τους φιλοξενούμενους από την άσπρη βούλα. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 52′ από τον Ντούντα.