*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον του Πόρτλαντ με σκορ 4-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπόλι στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τόμι στο 33’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σαλόι στο 66’. Το 3-1 πέτυχε ο Μαμπιάλα με αυτογκόλ στο 68’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ερνάντεζ στο 90+3’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Σπόρτινγκ Κάνσας. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να το ανατρέψει. Πήρε ψυχολογία ύστερα από τη νίκη της αυτή και σήμερα έχει για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Θέλει φυσικά να το εκμεταλλευτεί δημιουργώντας ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων, μειώνοντας την απόστασή της από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι-οφ.

Σπόρτινγκ Κάνσας Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον του Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς με σκορ 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κιλκάνοβιτς στο 70’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ταφάρι στο 90+4’. Οι γηπεδούχοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Τζάντσον στο 90+10’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να αποσπάσει το Ντάλας. Έμεινε πίσω στο σκορ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά βρήκε τρόπο στις καθυστερήσεις να φέρει το ματς στα ίσα. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, παραμένει μαχητική κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα. Αμυντικά δεν είναι από τις πιο σταθερές ομάδες, παρ’ όλα αυτά δεν φαίνεται να την πτοεί ιδιαίτερα στην απόδοσή της.