*3η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

ΣΟΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γκρενόμπλ. Δέχθηκε το γκολ στο 32’, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα χαμένο πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο (52’ η Γκρενόμπλ, 68’ η Σοσό).

Σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι έδειξε ότι έχει σημαντικό πρόβλημα στο σκοράρισμα, με τη Σοσό να φεύγει με άδεια χέρια από την έδρα της Γκρενόμπλ. Με επιθετικές διαθέσεις απ’ το ξεκίνημα, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στην ανάπαυλα. Προσπάθησε να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης στο δεύτερο 45λεπτο, γλύτωσε το 2-0 (χαμένο πέναλτι) και άγγιξε σε πολλές περιπτώσεις την ισοφάριση, ενώ έχασε και αυτή πέναλτι με τον εξτρέμ Καλουλού. Την αδικεί το τελικό σκορ, πιο δίκαιο το “Χ”.

Χωρίς “τρίποντο” μετά το πέρασμα δύο αγώνων η Σοσό, είχε προηγηθεί στην πρεμιέρα το εντός έδρας 0-0 με την Παρί. Εμφανές το πρόβλημα που έχει στο γκολ, πάνω σε αυτό δούλεψε όλη την εβδομάδα ο κόουτς Γκεγκάν, λέγοντας στους παίκτες του πως πρέπει να αποβάλλουν το άγχος από πάνω τους. Επιστρέφουν ο στόπερ Αανέμπα και ο αριστερός μπακ Εντούρ, διαθέσιμος και ο νεοφερμένος αμυντικός χαφ Κανουτέ (από Σερκλ Μπριζ). Τραυματίστηκε ο στόπερ Οζορνβαφόρ και τέθηκε νοκ άουτ. Δεν βρίσκεται στην αποστολή ο χαφ Εντιαγέ που ζήτησε να αποχωρήσει.

ΣΟΣΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα τρία τελευταία ματς.

*Έμεινε άσφαιρη στα τρία πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΜΙΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στην Ανεσί. Πήρε τη νίκη με γκολ του Αροκοντάρε στο 82’.

Άφησε πίσω της την κακή εμφάνιση στην πρεμιέρα, με την Αμιάν να ξεπερνάει έστω και δύσκολα το εμπόδιο της Ανεσί με 1-0. Κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, το ολοκλήρωσε χωρίς τελική, σε αντίθεση με την αντίπαλο που έφτιαξε 2-3 καλές στιγμές και μπορούσε να σκοράρει. Ανέβασε ελαφρώς την απόδοση της στο δεύτερο 45λεπτο, στάθηκε τυχερή στο φινάλε και πήρε τη νίκη. Δεν άξιζε να κερδίσει, πιο δίκαιο το “Χ”.

Σε κάθε περίπτωση, η ομάδα του Ινσμπερζέ πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τη Μετς (3-0), απέκτησε καλό ηθικό και πηγαίνει με ανεβασμένη ψυχολογία στο παιχνίδι με τη Σοσό. Ο Γκανέζος χαφ Λομοτέι, που ούτως ή άλλως δεν βρισκόταν στα πλάνα του Ινσμπερζέ, πήρε μεταγραφή στη Μάλμε. Δεν παίρνει τελικά μεταγραφή ο φορ Μπατζί και επιστρέφει στην αποστολή. Διαθέσιμος και ο στόπερ Μεντί.