6η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με “2-3 γκολ” τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας και αντίπαλο την Ίντερ, στο πλαίσιο του Τσάμπιονς Λιγκ. Μόλις στο 4’ ο Μπράις Μέντεθ σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων μετά από λάθος της άμυνας. Στο 87’ ο Λαουτάρο Μαρτίνες ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ δε μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμά της στην αναμέτρηση με την Ίντερ (1-1) για το Τσάμπιονς Λιγκ, εντός έδρας και έμεινε με το βαθμό της ισοπαλίας. Όσον αφορά το πρωτάθλημα, έρχεται από την πρώτη ήττα στη σεζόν, στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ, με σκορ 2-1.

Οι “Τσουριούρδιν” προηγήθηκε από νωρίς με τον Μπαρενετσέα, όμως οι “Μερένγκες” με πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο έφτασαν στην ανατροπή. Μόλις μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές μετρά η ομάδα του Ιμανόλ Αλγουαθίλ, δεν είναι ικανοποιητική συγκομιδή και πρέπει να βγάλει αντίδραση άμεσα, με τη Χετάφε.

“Το δικό μας παιχνίδι Τσάμπιονς Λιγκ γι’ αυτή την εβδομάδα, είναι αυτό εναντίον της Χετάφε”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο Αλγουαθίλ για να τονίσει το πόσο σημαντικό είναι το ματς και πως πρέπει να το αντιμετωπίσουν οι παίκτες του.

Όσον αφορά την αποστολή, μπήκε για πρώτη φορά σε αυτή ο επιθετικός Αντρέ Σίλβα που ξεπέρασε τον τραυματισμό του. Κανονικά και οι Θουμπιμέντι, Τίρνεϊ, όμως είναι εκτός ο χαφ Ζακαριάν. Δεν είναι διαθέσιμος επίσης, ο Αρίτς Ελουστόντο.

Ρεάλ Σοσιεδάδ Στατιστικά

*4/6 παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 αναμετρήσεις είχαν under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΕΤΑΦΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 3-2 εντός έδρας, της Οσασούνα, για το πρωτάθλημα. Στο 36’ ο Μίτροβιτς σκόραρε για το 1-0 και στο 45’ ο Μουνιόθ ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 51’ ο Καρμόνα σκόραρε για το 2-1 και στο 57’ ο Μπούντιμιρ ισοφάρισε σε 2-2 με εκτέλεση πέναλτι. Στο 86’ ο Μακσίμοβιτς το 3-2. Στο 90+2’ αποβλήθηκε ο Ανχιλέρι εκτός γηπέδου.

Η Χετάφε πανηγύρισε ακόμα μία εντός έδρας νίκη, για το πρωτάθλημα και υπάρχει καλό κλίμα στις τάξεις της ομάδας. Επικράτησε της Οσασούνα (3-2) πολύ δύσκολα, χάρη σ’ ένα τέρμα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Συμπλήρωσε τρεις αναμετρήσεις στο γήπεδό της χωρίς ήττα, με απολογισμό δύο νίκες πλέον και μία ισοπαλία που ήταν σα νίκη, αφού κράτησε στο μηδέν τη Μπαρτσελόνα στην πρεμιέρα. Εκτός έδρας, δεν έχει παρουσιάσει το ίδιο πρόσωπο, έχασε από τη Τζιρόνα με 3-0 και από τη Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1.

Στο τελευταίο ματς με την Οσασούνα, έκανε ντεμπούτο μπαίνοντας ως αλλαγή στο δεύτερο μέρος και ο Μέισον Γκρίνγουντ. “Έχουμε συμπληρώσει πέντε αναμετρήσεις, αλλά για εμάς ήταν σα να έχουμε παίξει έξι.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι μια ομάδα που παίζει κάθετα, με τρομερούς ποδοσφαιριστές”, δήλωσε μεταξύ άλλων, ο Μπορδαλάς. Όσον αφορά την αποστολή, είναι σταθερά εκτός δράσης από την αρχή της σεζόν ο μέσος Λουίς Μίγια και ο επιθετικός Ενές Ουνάλ.