13η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

Δείτε τα προγνωστικα παμε στοιχημα την Κυριακή 23/06

ΣΚΕΒΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Ντέγκερφορς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 64′, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα δυο λεπτά αργότερα.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης εδώ και τρία παιχνίδια η Σκέβντε, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σέρνταν Τούφεγκντζιτς υποδέχθηκε τη Ντέγκερφορς, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Έβαλε δύσκολα μέχρι την ανάπαυλα, ενώ θα μπορούσε να πετύχει και κάτι. Δεν το έκανε όμως και κατέρρευσε ολοκληρωτικά μέσα σε δυο λεπτά με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, διατηρείται στους 15 βαθμούς και στα μέσα της κατάταξης, λίγο πριν το φινάλε του πρώτου γύρου. Από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες στα έξι φετινά εντός της, έχοντας ηττηθεί και στα δυο πιο πρόσφατα εξ αυτών. Συμπλήρωσε κάρτες ο φορ Ντιανέ.

Σκέβντε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΒΙΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Όντεβολντ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 12ο λεπτό με τον Αλ Χαμαουί και στο 90′ ο Μαχαμέντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητο σερί πέντε αγώνων για τη Σάντβικεν, έχοντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Έλνταρ Άμπντουλιτς υποδέχθηκε την Όντεβολντ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μπήκε δυναμικά και πήρε από νωρίς τα ηνία και στην πορεία έκανε περισσότερο διαχείριση του ματς. Έδωσε χώρους στην αντίπαλο της και με μια αντεπίθεση στο φινάλε σκόραρε και πάλι για το τελικό αποτέλεσμα.

Τρίτη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνες που πήρε κόντρα σε Έργκριτε (3-1 εντός) και Έστερσουντ (0-2 εκτός). Κάπως έτσι, έφτασε τους 21 βαθμούς και συνεχίζει την πολύ καλή πορεία που έχει στο τρέχων πρωτάθλημα. Πήρε ένα διπλό στις έξι φετινές εξόδους της (2-3-1).