*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μίντλεσμπρο-Σαουθάμπτον 2-1.

*Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 4-2, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Άρμστρονγκ στο 9’ και το 2-0 ο ίδιος με πέναλτι στο 37’. Το 2-1 πέτυχε ο Μουντλ στο 62’ και το 2-2 ο Μπέλινγχαμ στο 71’. Το 3-2 έκανε ο Ρόθγουελ στο 77’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 80’.

Τα «χρειάστηκε» η Σαουθάμπτον απέναντι στη μαχητική Σάντερλαντ. Είχε τον έλεγχο του ματς, απέκτησε ασφαλές προβάδισα από το πρώτο ημίχρονο, όμως μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί σε λιγότερο από δέκα λεπτά. Στη συνέχεια αύξησε και πάλι την πίεσή της, βρίσκοντας ξανά δίχτυα λίγα λεπτά αργότερα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει μια αρκετά επικίνδυνη αντίπαλο σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή. Άκρως θετικό το γεγονός ότι σκοράρει κόντρα σε κάθε αντίπαλο, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα από τα τελευταία πέντε παιχνίδια που έδωσε, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Σχεδόν δεδομένη η παρουσία της στα πλέι-οφ, καθώς βρίσκεται στο +15 από την 7η Χαλ, έχοντας μάλιστα και μία αγωνιστική λιγότερη.

Σαουθάμπτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μίντλεσμπρο. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε όμως με ελάχιστες από αυτές την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην βρει δίχτυα. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε εξίσου, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη σχετικά εύκολα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό πέρασμα από την έδρα της Σαουθάμπτον. Είναι μεν ανεβασμένη, είχε αρκετό χρόνο ώστε να προετοιμαστεί κατάλληλα για το σημερινό παιχνίδι και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες που βγάζουν στα μετόπισθεν οι γηπεδούχοι, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα. Από την άλλη αναμένεται να δεχθεί πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να προσέξει τα αμυντικά της καθήκοντα.