*11η αγωνιστική.

*Goal / Goal και Over 2.5 και τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας.

Μάαστριχτ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Ος. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημείωσε ο Ρέμανς στο 56ο λεπτό.

Το νικηφόρο σερί της Μααστριχτ συνεχίστηκε και την προηγούμενη αγωνιστική, όταν ένα τέρμα αποδείχθηκε αρκετό προκειμένου να φύγει με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Ος. Κράτησε μετά από καιρό το μηδέν στην άμυνα, πανηγύρισε την τέταρτη διαδοχική νίκης της, μετά από εκείνες απέναντι σε Βίλεμ (3-2 εντός), Ντορντρέχτ (2-1 εκτός) και Γιονγκ Άγιαξ (4-1 εντός). Βλέπει… κατάματα την απευθείας άνοδο, έχει 20 πόντους, όσους και η Τσβόλε, υστερεί, όμως, στην ισοβαθμία. Έχει μπροστά της και το Κύπελλο, στις 19/10 αντιμετωπίζει εκτός έδρας της Εξέλσιορ.

Μάαστριχτ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 8/10 παιχνίδια της Μάαστριχτ στο πρωτάθλημα.

*Αήττητη εντός έδρας φέτος σε πέντε ματς, με τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Γιονγκ Αϊντχόφεν

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Τέλσταρ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 68’ από το σημείο του πέναλτι, επτά λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Πάλεψε όσο μπορούσε το εντός έδρας ματς εναντίον της Τέλσταρ, αλλά όλα κρίθηκαν μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με την Αϊντχόφεν να φεύγει με άδεια χέρια από το γήπεδο. Δεν σκόραρε μετά από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία διατηρούνταν αήττητη. Κέρδισε με 3-1 τις Ντεν Μπος και Ντεν Χάαγκ, εντός και εκτός έδρας, ενώ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 τόσο με την Ρόντα (1-1 εκτός), όσο και με την Φένλο (εκτός).

Γιονγκ Αϊντχόφεν Στατιστικά

*Goal / Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Αήττητη στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της (δύο νίκες, μία ισοπαλία).