* 10η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Αήττητη η Κασίμπασα στα 4 τελευταία μεταξύ τους (3-1-0) με ένα γκολ παθητικό. Έχει ηττηθεί μόλις μία φορά στα 10 τελευταία με τη Ρίζεσπορ (7-2-1)!

ΡΙΖΕΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Ρίζεσπορ, με ήττα επέστρεψε από τη διακοπή των εθνικών ομάδων. Πλήρωσε την αποβολή παίκτη της από πολύ νωρίς και δεν άντεξε στην έδρα της Γκιρεσούνσπορ (2-0). Με μόλις έναν πόντο συγκομιδή είναι φυσικά ουραγός της Superlig και ήδη στο -8 από τις θέσεις παραμονής. Ο μοναδικός της βαθμός ήρθε στις 21 Αυγούστου με την Καραγκιουμρούκ (0-0 εντός). Έκτοτε δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ σε κάθε παιχνίδι της και φυσικά έχει τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με 21 γκολ παθητικό!

Δεν έχει αλλάξει κάτι με τον προπονητή Χαμζάογλου που ανέλαβε μετά την ήττα από την Αλτάι, με αυτόν στον πάγκο γνώρισε τρεις ακόμη ήττες, δύο πριν τη διακοπή. Το 3-0 στην έδρα της Μπασακσεχίρ και το 2-3 από τη Γαλατασαράι με γκολ-μαχαιριά στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Γκιρεσούνσπορ. Η αποβολή του Τάιλερ Μπόυντ για τη Ρίζεσπορ από το 12ο λεπτό όρισε την ταυτότητα του αγώνα. Η Γκιρεσούν είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα, άργησε αλλά προηγήθηκε με αυτογκόλ του Αΐ στο 62′ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τον Τσάμπνες στις καθυστερήσεις.

ΡΙΖΕΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Stoiximan)

* Δέχθηκε 2+ γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε πολύ άσχημη αγωνιστική κατάσταση και η Κασίμπασα, προπορεύεται μόνο της σημερινής της αντιπάλου. Με ήττα επέστρεψε και από τη διακοπή, πόνεσε η εντός έδρας ανατροπή που δέχθηκε από την Γκιόζτεπε (1-2) την περασμένη Κυριακή, παρότι ήταν καλύτερη για σχεδόν μία ώρα αγώνα. Ξανά μεγάλα τα αμυντικά της προβλήματα για 6ο παιχνίδι από τις 29 Αυγούστου δέχεται δύο γκολ! Μόνο από την Τραμπζονσπόρ δέχθηκε ένα! Φυσικά είναι δίχως νίκη από τότε με ένα βαθμό συγκομιδή από το 2-2 εντός έδρας με την Κόνιασπορ.

Πριν τη διακοπή έχασε στην Πόλη από τη Φενέρμπαχτσε (2-1) και παραμένει στους 6 πόντους, προτελευταία και στο -3 από τις θέσεις παραμονής. Στηρίζεται μέχρι νεωτέρας ο κόουτς Τσιχάτ Αρσλάν που ήρθε στην ομάδα μετά την ήττα της πρεμιέρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Γκιόζτεπε. Ανώτερη η Κασίμπασα στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό της επανάληψης, αλλά διαχειρίστηκε λάθος το προβάδισμά της. Η Γκιόζτεπε αντέδρασε και γύρισε το ματς με γκολ των Γιάχοβιτς στο 67′ και Τίγιανιτς στο 86′.