*10η αγωνιστική

*Η Αλμέρε Σίτι είναι αήττητη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις της κόντρα στη Γιονγκ Ουτρέχτη (3-1-0).

ΓΙΟΝΓΚ ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Τέλσταρ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 20’, ισοφάρισε με πέναλτι του Σάντσες στο 64’, δέχθηκε το 2-1 στο 65’ και έφερε ξανά το ματς στην ισορροπία με τον Έντχαρτ στο 84’. Η Γιονγκ Ουτρέχτη έμεινε με δέκα παίκτες στο 90’+2’.

Έμεινε όρθια στο Φέλσεν Ζάουντ και έφυγε με τον πόντο, παραχωρώντας 2-2 με την Τέλσταρ. Ισορροπημένο παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος, δύο φορές έμεινε πίσω στο σκορ, αμφότερες έφερε το ματς στα ίσα και στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ποδοσφαιριστής της χωρίς να επηρεαστεί ιδιαίτερα.

Συμπλήρωσε τριάδα αγώνων που αγνοεί τη χαρά της νίκης η Τέλσταρ (0-2-1), με ρεκόρ 1-3-5 παρέμεινε στην τελευταία θέση παρέα με τις Ντεν Μπος, Χέλμοντ. Έχει μία απ’ τις χειρότερες επιθέσεις, σκόραρε 8 γκολ σε 9 αγωνιστικές. Στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της πήρε πέντε πόντους (1-2-0). Τιμωρημένος ο βασικός χαφ Λοτέν.

ΓΙΟΝΓΚ ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*2-3 γκολ τα 6/9 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Ρόντα. Προηγήθηκε με τον Ντάουβεσταϊν στο 18’, ισοφαρίστηκε στο 21’, πήρε τη νίκη με γκολ του Πολ στο 81’.

Δείχνει να βρίσκει τα πατήματά της, πέτυχε νέα νίκη μετά τη διακοπή, επικρατώντας 2-1 της Ρόντα εντός έδρας. Παιχνίδι με καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-1 στην ανάπαυλα. Υστέρησε στο δεύτερο 45λεπτο η Αλμέρε Σίτι, δέχθηκε πολλές φάσεις, απέφυγε το γκολ και με γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα “έκλεψε” τη νίκη.

Δεύτερη σερί νίκη για την Αλμέρε Σίτι, είχε προηγηθεί το διπλό στην έδρα της Ντε Γκράαφτσαπ, ανέβηκε στην 10η θέση και πλησίασε στους τέσσερις απ’ τις θέσεις των πλέι οφ. Ηττήθηκε στις 3/4 φετινές εξόδους της, σε όλες τις ήττες δέχθηκε από τρία γκολ. Παραμένουν τραυματίες ο χαφ Ποστ και ο εξτρέμ Ματουά. Επιστρέφουν ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Κέλερ και ο εξτρέμ Λιμπομπέ. Τιμωρημένος ο κόουτς Παστόορ, θα δίνει οδηγίες από την κερκίδα.