4η αγωνιστική

*Μετρούν 4/6 επίσημες αναμετρήσεις με over 3.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Άντερλεχτ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Σιντ-Τράιντεν στα πρόσφατα 5 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΙΝΤ-ΤΡΑΪΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία, χωρίς τέρματα, με αντίπαλο την Κόρτραϊκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες δεν πήραν υψηλό ρίσκο και οι ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Η Σιντ-Τράιντεν έχει αρχίσει μέτρια τη νέα αγωνιστική περίοδο, καθώς δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει νίκη έπειτα από τρεις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία με την Κόρτραϊκ (0-0) χωρίς τέρματα, σ’ ένα ματς που δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες καθότι αμφότερες οι ομάδες απέφυγαν να πάρουν υψηλό ρίσκο. Αυτή ήταν η τρίτη ισοπαλία στη φετινή Jupiler League για τα “Καναρίνια” που μπορούν να κρατήσουν ως θετικό το γεγονός ότι δεν έχουν υποστεί ήττα. Τα παιχνίδια της δεν έχουν υψηλό ρυθμό, έχει περισσότερο το μυαλό της στα μετόπισθεν και μετά να δημιουργήσει στην επίθεση επικίνδυνες καταστάσεις. Παραμένουν εκτός δράσης οι τραυματίες Στέπε και Ντε Ρίντερ.

Σιντ-Τράιντεν Στατιστικά

*3 σερί επίσημα ματς με under 2.5

*4/5 παιχνίδια είχαν “2-3 τέρματα”

*Δέχεται γκολ σε 7/10 εντός έδρας

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 εντός έδρας, με αντίπαλο την Πάιντε, για τα προκριματικά του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Στο πρώτο ημίχρονο δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της και έμεινε στο μηδέν. Στο 62’ ο Φάμπιο Σίλβα σκόραρε για το 1-0, στο 71’ ο Μουρίγιο έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Ο ίδιος παίκτης στο 75’ σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Άντερλεχτ μπορεί να δυσκολεύτηκε για περίπου μία ώρα αγώνα εναντίον της Πάιντε (3-0) εντός έδρας, όμως πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στη σειρά και προκρίθηκε στην επόμενη φάση. Θα αντιμετωπίσει τη Γιουνγκ Μπόις για την είσοδο στους ομίλους του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Στο πρωτάθλημα, επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, αφού επικράτησε της Σερένγκ εντός έδρας με σκορ 3-1. Οι “Μωβ” πέτυχαν τρία γκολ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο και είχαν τη δυνατότητα να κάνουν συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο μέρος. Τέσσερις νίκες και μία ήττα ο απολογισμός σε πέντε επίσημους αγώνες. “Υπολογίζω όλους τους παίκτες ως ποδοσφαιριστές της πρώτης ομάδας”, δήλωσε ο Μαζού. Εκτός αποστολής ο μπακ Μουρίγιο που κουβαλά τιμωρία εντός συνόρων για τις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές. Πουλήθηκε στη Μάντσεστερ Σίτι ο Σέρχιο Γκόμεθ.