31η αγωνιστική

*Η Ατλέτικο Μινέιρο επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Σεαρά.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σεαρά – Ατλέτικο Μινέιρο 0-0

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σάντος, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 72′ με τον Χουλκ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 88′, εν τέλει πήρε το ματς με δικό της πέναλτι από τον Φερνάντες, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα οι γηπεδούχοι στο 89′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ατλέτικο Μινέιρο, μετά και από εκείνη επί της Φλουμινένσε (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κούκα φιλοξενήθηκε από τη Σάντος, από την έδρα της οποίας “απέδρασε” με το διπλό, μετά και το τελικό 1-2. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, σε αρκετές περιπτώσεις ο Έβερσον την κράτησε ζωντανή στο παιχνίδι, για να επικρατήσει εν τέλει με ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Δε θυμίζει σε τίποτα την ομάδα που κατέκτησε το πρωτάθλημα πέρυσι, ούσα για την ώρα στην έβδομη θέση και σε επαφή με την εξάδα και το Κόπα Λιμπερταδόρες. Επικράτησε μια φορά στα οκτώ πιο πρόσφατα ματς που έδωσε στην έδρα της (1-3-4). Μυϊκό πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Χουλκ, η κατάσταση του θα εκτιμηθεί ξανά πριν το παιχνίδι, οπότε και δίνεται ως αμφίβολος. Κάτω από τα δοκάρια θα ξεκινήσει ο Ράφαελ, με τον Έβερσον να εκτίει τιμωρία.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Under 2.5 τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκοϊάς, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 47′ με τον Μεντόσα, για να μείνει με δέκα παίκτες στο 61′, όταν και αποβλήθηκε ο Βίνα, για να δεχθεί το τέρμα της ισοφάρισης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Σεαρά. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Λούτσο Γκονσάλες υποδέχθηκε τη Γκοϊάς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Είχε τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκε δίκαια στο σκορ, όμως από τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες έδωσε αρκετά δικαιώματα και το “πλήρωσε” στο φινάλε.

Πρώτος βαθμός μετά τις τρεις σερί ήττες από Σάο Πάολο (0-2 εντός), Κοριτίμπα (1-0 εκτός) και Αμέρικα Μινέιρο (1-2 εντός), για την ώρα διατηρείται στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Χωρίς διπλό στις οκτώ τελευταίες εξόδους της, στις οποίες και είχε απολογισμό πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Εκτίουν τιμωρία οι Βίνα και Μεντόσα.