*Στον πρώτο γύρο: Λοντρίνα-Σεαρά 1-3

*3/3 νίκες εντός έδρας η Σεαρά στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: H Σεαρά κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κρισιούμα με γκολ του Μπαρλέτα μόλις στο έκτο λεπτό, κρατώντας το προβάδισμα ως το τέλος, παρόλο που η αντίπαλος της πέτυχε ένα γκολ, το οποίο ακυρώθηκε.

Η Σεαρά επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Κρισιούμσα, κερδίζοντας ξανά μετά από τρεις αγώνες, ενώ συμπλήρωσε και τρία σερί παιχνίδια χωρίς ήττα.

Αλλά ήταν και η τέταρτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της, όπου παραμένει αήττητη.

Σιγά – σιγά ανεβαίνει στο βαθμολογικό πίνακα, πλησιάζοντας την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ούσα πλέον στο -6 από αυτήν.

Σεαρά Στατιστικά

*9/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*8/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: H Λοντρίνα έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Τομπένσε, δεχόμενη ένα γκολ από τον Φερναντάο στο 45ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Παουλίνο Μοτσελό στο 85ο λεπτό.

Η Λοντρίνα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Τομπένσε, έπειτα από τρεις σερί ήττες στα προηγούμενα παιχνίδια της. Αλλά μακριά από την έδρα της έχει εφτά ήττες στους εννιά τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη.

Όσο περνούν οι αγωνιστικές, παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, με την απόσταση της από μία θέση παραμονής να μεγαλώνει, τα πράγματα δυσκολεύουν πάρα πολύ γι’ αυτήν. Αυτή τη στιγμή είναι στο -7 από την σωτηρία, έχοντας πάντα τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.