29η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον Α’ γύρο (09/06): Ατλ. Μινέιρο – Σεαρά 0-2

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Κοριτίμπα. Ο Ντάνιελ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 30ο λεπτό.

Δεύτερη σερί ήττα για την ομάδα του Λούτσο Γκονσάλες, δεν τα κατάφερε ούτε στην Κουριτίμπα την Τετάρτη και είδε τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη να εξανεμίζεται. Μέτριο το παιχνίδι, με λίγες καλές φάσεις εκατέρωθεν, αδράνησε η άμυνά της στο καθοριστικό γκολ και στην συνέχεια δεν υπήρχε αντίδραση.

Μόλις μία νίκη έχει πετύχει στα 6 τελευταία παιχνίδια της (1-3-2), στο τελευταίο εντός έχασε από τη Σάο Πάουλο (0-2), πληρώνοντας εν πολλοίς τις δύο αποβολές της μέσα στο ματς.

Εξέτισαν τιμωρίες κι επιστρέφουν οι αμυντικοί Οτάβιο, Λασέρδα, Παράιμπα και ο επιθετικός Ζε Ρομπέρτο. Τιμωρημένος σήμερα ο χαφ Ριτσάρντσον, παραμένουν εκτός οι τραυματίες επιθετικοί Κλέμπερ, Πεϊσότο και ο χαφ Λιντόσο.

ΣΕΑΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Κουιάμπα. Ο Σίντκλεϊ άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό, στο 48’ η Ατλ. Μινέιρο έχασε πέναλτι. Στο 62’ ο Αντρέ Λουίς έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Μαστριάνι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Διακόπηκε το αήττητο σερί 9 αγώνων (5-4-0) που έτρεχε η Αμέρικα, την Τετάρτη δεν έκανε καλή εμφάνιση συνολικά στην έδρα της Κουιάμπα, αλλά θα μπορούσε να έχει αποφύγει την ήττα, αφού το πρώτο γκολ των αντιπάλων προέκυψε από λάθος του τερματοφύλακά της, ενώ ο αντίπαλος κίπερ έβγαλε πέναλτι στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Ευτυχώς γι αυτήν έχασαν και οι έτεροι διεκδικητές για το επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες και η διαφορά από τις προνομιούχες θέσεις διατηρήθηκε στο -5.

Συμπλήρωσαν κάρτες οι βασικοί στόπερ Μαϊδάνα και Έντερ, παραμένουν εκτός οι Κόντι (αμυντικός) , Ουέλινγκτον Παουλίστα (επιθετιός) και Κάρλος Αλμπέρτο (επιθετικός).