* Η Κασίμπασα μετρά 4 σερί νίκες επί της Γκαζιαντέπ.

* Στον 1ο γύρο (03/12): Κασίμπασα – Γκαζιαντέπ 4-2

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Ανκαραγκιουτσού. Ο Γιέφτοβιτς (7’) άνοιξε το σκορ για την Γκαζιαντέπ, αλλά οι Μπεκίρογλου (31’, 68’) και Σόου (65’) γύρισαν το ματς για την Ανκαραγκιουτσού.

Ξεθύμανε γρήγορα η επιρροή του νέου κόουτς στο Γκαζιαντέπ, μετά τον θρίαμβο επί της Μπεσίκτας στο ντεμπούτο του Ινάν ακολούθησαν τρεις διαδοχικές ήττες, όλες με 3 γκολ παθητικό.

Αιφνιδίασε στην Άγκυρα το προηγούμενο Σάββατο, προηγήθηκε νωρίς σε δεύτερο χρόνο από στατική φάση, αλλά η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν εντυπωσιακή. Κυριαρχήθηκε η Γκαζιαντέπ, γλίτωσε την ισοφάριση για μισό παπούτσι offside, τελικά τρυπήθηκε κάθετα η άμυνά της για το 1-1 και είχε σύμμαχο τα δοκάρια (δις) για να πάει ισόπαλη στην ανάπαυλα. Επιθετικός μονόλογος το δεύτερο ημίχρονο για την Ανκαραγκιουτσού, έβγαλε ποιότητα στο παιχνίδι της και δικαίως βρήκε άλλα δύο γκολ.

“Δουλεύουμε και παλεύουμε. Δεν είναι εύκολη υπόθεση. Η δημιουργία του παιχνιδιού στο μυαλό μου δεν είναι απλή.” δήλωσε ο κόουτς Ινάν παραδεχόμενος την ανωτερότητα των αντιπάλων.

Δίχως νέες καταγεγραμμένες απουσίες ενόψει Κασίμπασα, σταθερά εκτός οι τραυματίες Ζενγκίν (στόπερ), Ακόστα (μέσος).

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-2) από την Κόνιασπορ. Ο Ενταό (21’) άνοιξε το σκορ και ο Γκιλιέρμε με πέναλτι (90+8’) το διαμόρφωσε.

Τα όνειρα για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο σκοτείνιασαν για τους “απάτσι” με την ήττα του προηγούμενου Σαββάτου, αλλά έτσι κι αλλιώς η σεζόν που πραγματοποιούν είναι υπερβατική βάσει ρόστερ.

Βραχυκύκλωσε η γενικά καλή δημιουργία τους απέναντι στην καλοστημένη Κόνιασπορ, τελείωσαν το ματς με μόλις 7 σουτ και 0.76 xGoals. Δεν μπήκαν καλά στο ματς, γλίτωσαν όταν ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι όμως χτύπησαν γρήγορα από εκτέλεση πλαγίου για το 0-1. Πίεσε στο υπόλοιπο του ημιχρόνου η Κασίμπασα, είχε μερικές αξιόλογες στιγμές, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά δεν έβρισκε λύσεις.

“Ζητώ συγγνώμη από τους θεατές για το δικό μας παιχνίδι και τη νοοτροπία της Κόνιασπορ.” δήλωσε ο κόουτς Ουγκουρλού, ο οποίος δεν αντιμετωπίζει νέα προβλήματα για το σημερινό ταξίδι. Μακροχρόνια τραυματίες οι Σαντίκι (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ).