* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση

ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Πλατένσε.

Θετικό το αποτέλεσμα και στο δεύτερο παιχνίδι της “γκουάπο” μετά την παραίτηση Μπέρτι, πρόσθεσε έναν ακόμη πολύτιμο βαθμό για τη μάχη της ουράς, έχοντας πλέον μία ικανοποιητική απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη.

Παντελώς ακίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο την Κυριακή, δεν έκανε ούτε τελική, αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης είχε τη μεγαλύτερη φάση του αγώνα, με χαμένο τετ α τετ,. Η Πλατένσε όμως συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία, έχασε τρεις μεγάλες φάσεις στη συνέχεια, όλες τις έβγαλε ο κίπερ Γκαλιάρδο που ήταν και ο κορυφαίος του γηπέδου.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητικό σχήμα για τρίτο παιχνίδι, μάλλον πάει για μόνιμος ως το τέλος της σεζόν ο Ράμος, στο ντεμπούτο του οποίου πήρε νίκη ξανά με με δόση τύχης επί της Πατρονάτο (2-1).

ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 11/12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΡΑΣΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Τίγκρε. Ο Κοπέτι (9’) άνοιξε το σκορ για την Ράσινγκ, ο Μιράντα έκανε το 2-0 στο 28’. Ο Ρετέγκι μείωσε με πέναλτι στο 33’, ο Ρόχας έκανε το 3-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Πρότι μείωσε στο 62’ και ο Ρετέγκι ισοφάρισε στο 88’.

Συνεχίζει να αδικεί τον εαυτό της η Ράσινγκ, την Κυριακή βρήκε νέο τρόπο να μην πάρει αυτό που άξιζε. Έφτασε τα 7 παιχνίδια δίχως ήττα (3-4-0), αλλά έχει πετάξει βαθμούς σε ισοπαλίες που είχε εικόνα νικήτριας.

Πιο αποτελεσματική επιθετικά απ’ ότι μας είχε συνηθίσει στον κυριακάτικο αγώνα με την Τίγκρε, βρήκε χώρους να τρέξει για ένα γρήγορο 2-0, αλλά ένα γλίστρημα αμυνόμενου στη γωνία της μεγάλης περιοχής έφερε το πέναλτι της μείωσης. Όταν όμως με ένα υπέροχο φάουλ πήγε στα αποδυτήρια 3-1 μπροστά όλα έδειχναν ότι θα πάρει το “τρίποντο”. Μία ακόμη απίθανη γκάφα, του τερματοφύλακα Γκόμες, έδωσε ξανά πνοή στην Τίγκρε, η οποία βρήκε και τρίτο γκολ από κόρνερ! Παρά την ισοφάριση η Ράσινγκ είχε τεράστια ευκαιρία στο τέλος να πάρει αυτό που δικαιούταν.

Στηρίζει τον κίπερ Γκόμες ο κόουτς Γκάγκο, παρά το λάθος του και παρότι ο Αρίας έχει επιστρέψει μετά τον τραυματισμό του.

Συμπλήρωσε κάρτες ο φορ Κοπέτι, ο νεοφερμένος Ρομέρο θα πάρει τη θέση του, παραμένουν εκτός οι τραυματίες Σιγκάλι (στόπερ) και Βέκιο (επιτελικός). Σκέψεις να προφυλαχθεί ενόψει Μπόκα ο αριστερός μπακ Μένα, που είναι στο όριο καρτών.