*14η αγωνιστική

*GG στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-3) της Έμπολι. Ο Καπούτο με πέναλτι έκανε το 1-0 στο 4′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Πιναμόντι (12′) και Ματέους Ενρίκε (22′). Ισοφάρισε ο Φατσίνι στο 30′, το 3-3 έκανε ο Μπεράρντι για τη Σασουόλο στο 66′. Με αυτογκόλ του Βίνια στο 86′ η Έμπολι έφερε και πάλι στα ίσια την αναμέτρηση. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπεράρντι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έχοντας τον Μπεράρντι σε δαιμονιώδη κατάσταση, η Σασουόλο βγήκε νικήτρια σε μία αναμέτρηση… ροντέο στην έδρα της Έμπολι σκοράροντας στις καθυστερήσεις. Τα επτά γκολ σε έντεκα συμμετοχές στη Σέριε Α έφτασε ο 29χρονος Ιταλός εξτρέμ που έχει απολογισμό 2-7-7, τέσσερα γκολ και έξι ασίστ σε 16 αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Ρόμα.

Αγνοούν τη νίκη οι “νεροβέρντι” στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές (0-2-2), πανηγύρισαν την τελευταία επί της Γιουβέντους (4-2) στις 23 Σεπτεμβρίου. Στις τρεις τελευταίες που υποδέχτηκαν τη Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2, 2-2, 1-1), πριν από αυτές επικράτησαν με 4-2 στις 2 Φεβρουαρίου 2020.

“Θα αντιμετωπίσουμε μία σπουδαία ομάδα, έχουμε συγκεντρώσει 15 βαθμούς και μας λείπουν 25 για να φτάσουμε στο μαγικό αριθμό 40 που έχουμε θέσει ως στόχο”, είπε ο προπονητής Ντιονίζι. Δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Βίτι που τέθηκε νοκ άουτ, θα κάνει παρέα στα πιτς με τους Ομπιάνγκ και Άλβαρες.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΜΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σερβέτ. Το σκορ άνοιξε ο Λουκάκου στο 21′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μπεντία (50′).

Με τον βαθμό που απέσπασε στην έδρα της Σερβέτ, η Ρόμα εξασφάλισε τουλάχιστον τη συμμετοχή της στα νοκ-άουτ πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ και θα διεκδικήσει την απευθείας πρόκριση στους “16” την τελευταία αγωνιστική του 7ου ομίλου. Συγκεντρώνοντας δέκα βαθμούς βρίσκεται στο -2 από την πρωτοπόρο Σλάβια Πράγας που υποδέχεται τη Σερβέτ, την ώρα που οι “τζιαλορόσι” θα αντιμετωπίσουν τη Σέριφ στο “Olimpico”.

Τα δέκα γκολ σε 16 συμμετοχές σε Σέριε Α και Γιουρόπα Λιγκ έφτασε ο Λουκάκου που θα βρεθεί στην κορυφή της επίθεσης, παρέα με τον Ντιμπάλα, στη σημερινή αναμέτρηση με τη Σασουόλο. Η Ρόμα γνώρισε μόλις μία ήττα σε επτά αγωνιστικές από την Ίντερ (1-0 εκτός) στις 29 Οκτωβρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε πέντε νίκες και μία ισοπαλία.

“Υπάρχουν παίκτες που έχουν λάθος νοοτροπία, χωρίς να έχουν κάποια τρομερή ιστορία στην Ευρώπη. Αυτοί οι παίκτες έχασαν μια ευκαιρία. Από εδώ και πέρα, λοιπόν, σε όποιον με ρωτήσει γιατί παίζει λίγο θα του απαντήσω ότι θα ξαναπαίξει μόνο όταν θα έχουν πεθάνει οι άλλοι», ανέφερε ο προπονητής Μουρίνιο. Σύμφωνα με την Gazzetta dello Sport αναφέρεται στους Αουάρ, Μπελότι, Ρενάτο Σάντσες και Σπινατσόλα. Δεν άλλαξε κάτι δραματικά όσον αφορά τις απουσίες που αντιμετωπίζει.