*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κουιάμπα – Σαπεκοένσε 2-1

*Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν και για το Κόπα Σουνταμερικάνα το 2016, με την Σαπεκοένσε να κερδίζει 3-1.

Σαπεκοένσε – Κουιάμπα στην Bet365

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σαπεκοένσε βιώνει μία πρωτόγνωρη κατάσταση γι’ αυτήν φέτος, αφού για πρώτη φορά έχασε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, αυτή τη φορά εκτός έδρας, με 2-0 από την Γκουαρανί! Κοινό στοιχείο το γεγονός πώς πάλι δεν σκόραρε, ενώ στον τελευταίο αγώνα δεν έπαιξε και καλά επιθετικά.

Ακόμη και έτσι παραμένει πρωτοπόρος, με την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος, έχοντας κρατήσει το μηδέν σε 17 αγώνες! Και διατηρεί μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, ούσα στο +7 από αυτήν και συγκεκριμένα από την σημερινή της αντίπαλο!

Ο προπονητής της Ουμπέρτο Λούζερ, είπε πώς όπως οι ίδιοι μελετούν τους αντιπάλους τους, το ίδιο συμβαίνει και από την άλλη πλευρά. Και πρέπει να βρουν εναλλακτικούς τρόπους για να κερδίζουν. Επίσης ξεκαθάρισε ότι δεν αλλάζει κάτι στη θέση του και όταν κέρδιζαν ζητούσε βελτίωση και συγκέντρωση μόνο στο επόμενο παιχνίδι, το ίδιο θέλει και τώρα.

Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες Φερναντίνιο (ΕΠ), Τιάγκο Ριμπέιρο (EΠ), Μπρούνο Σίλβα (ΕΠ), Πέρικλες (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σαπεκοένσε έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γκουαρανί περισσότερο εύκολα απ’ ότι αναμενόταν. Δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τον Αρθουρ Ρεζέντε στο 14’ και από τον Βίκτορ Ραμόν στο 30’, ενώ το χειρότερο ήταν πώς φάνηκε ανίκανη να αντιδράσει στη συνέχεια, χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλο της.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Εχει 19/24 N/G στο εθνικό πρωτάθλημα (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

*Εχει 11/11 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα, με 10 εξ αυτών να είναι μαζί με N/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΟΥΙΑΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κουιάμπα επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από εφτά αγώνες στους οποίους είχε πέντε ήττες, έστω και με πολύ άγχος, με γκολ στις καθυστερήσεις, αλλά απολύτως δίκαια, κερδίζοντας με 2-1 εντός έδρας την Αβαϊ. Μακριά από το γήπεδο της έχει τρεις σερί ήττες, πέντε στα έξι τελευταία παιχνίδια, όλες χωρίς να σκοράρει καν!

Βρίσκεται στην 5η θέση, αλλά είναι ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες οι οποίες βρίσκονται εντός πρώτης τετράδας, στις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο, έχοντας λιγότερες νίκες από την μία και χειρότερη διαφορά τερμάτων από την άλλη.

Και ο πρώτος της σκόρερ πλέον, Μάξουελ, που έβαλε και τα δύο γκολ στον τελευταίο αγώνα, έκανε λόγο για ανακούφιση, τονίζοντας πως αρκετοί τους άσκησαν κριτική αυτό το διάστημα, όμως είναι σίγουρος πώς θα παλέψουν μέχρι τέλους για να πετύχουν τους στόχους τους.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού οι Φελίπε Μάρκες (ΕΠ), Εβερτον Σένα (ΑΜ), Ραφαέλ Γκάβα (ME), Ματέους Μπαρμπόσα (AM).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κουιάμπα κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Αβαϊ με γκολ του Μάξουελ στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων! Νωρίτερα βέβαια είχε προηγηθεί με το πρώτο γκολ του Μάξουελ στο 37’, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από ένα πέναλτι, όχι απλά «μαϊμού», αλλά «ουρακοτάγκο», του Αλεμάο στο 73ο λεπτό.