*9η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Αήττητη η Λεόν στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια με αντίπαλο τη Σάντος Λαγκούνα, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Τίγκρες, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 26ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 57′, για το τελικό αποτέλεσμα. Με δέκα παίκτες η Τίγκρες από το 61′ και έπειτα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σάντος Λαγκούνα, μετά από δυο σερί νίκες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Φερνάντες φιλοξενήθηκε από την Τίγκρες, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Ξεκίνησε αρκετά παθητικά και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ενώ παρότι προσπάθησε δεν έδειξε ικανή να αλλάξει κάτι, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, όμως απέτυχε να διεκδικήσει ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η τρίτη ήττα της σε επτά παιχνίδια, οπότε και είναι στους δέκα βαθμούς. Είναι αήττητη στα εννέα πιο πρόσφατα εντός της, με έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΕΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από τη Μασατλάν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό με το αυτογκόλ του Μπαρέιρο και τρία λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 17′.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα γνώρισε από την πλευρά της η Λεόν, μετά και το βαρύ 5-1 στην έδρα της Μοντερέι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρενάτο Πάιβα υποδέχθηκε τη Μασατλάν, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3. Για ακόμη μια φορά προβλημάτισε αρκετά με την εικόνα της, ειδικά σε ότι είχε να κάνει με το ανασταλτικό κομμάτι, είχε κάποιες προσπάθειες στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως μεγάλη επιτυχία. Τρίτη φετινή ήττα, έχοντας και μια κόντρα στην Τολούκα (0-1 εντός), οπότε και είναι στους εννέα βαθμούς. Πήρε αποτέλεσμα στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-3-1).