*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Πρεσιάδο στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ροντρίγκεζ στο 26’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τόρες στο 79’.

Καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Σάντος Λαγκούνα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες την αντίπαλη εστία και κατάφερε να βρει δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο πρώτο μέρος, χωρίς όμως αυτό να της κοστίσει εν τέλη.

Τρίτο σερί εντός έδρας παιχνίδι και θέλει ιδανικά να διπλασιάσει τις νίκες της. Γνωρίζει πως δεν θα είναι εύκολο το έργο της, καθώς φιλοξενεί την επικίνδυνη Κλαμπ Λεόν. Σε γενικές γραμμές είναι εξαιρετική επιθετικά, σκοράρει ασταμάτητα σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου γκολ.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Αμπρίζ στο 45+4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζούνιγκα στο 51’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κλαμπ Λεόν. Ήταν δημιουργική, αλλά όχι αποτελεσματική, καθώς το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, το γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Σάντος Λαγκούνα. Δεν πείθει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο, έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της και δέχεται μάλιστα γκολ πολύ εύκολα. Μεσοεπιθετικά βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά δεν της είναι πάντα αρκετό.