*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Σίτι-Πρέστον 1-1.

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τσέλσι, στα πλαίσια του FA Cup. Το 1-0 ο Μπρόχα στο 58’ και το 2-0 ο Σίλβα στο 66’. Το 3-0 πέτυχε ο Στέρλινγκ στο 69’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Φερνάντεζ στο 85’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Πρέστον. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δημιούργησε ελάχιστες ευκαιρίες, ενώ απείλησε μηδαμινά την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην βρει δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε ασφυκτική πίεση από τους γηπεδούχους, στην οποία υπέκυψε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, διανύει μάλιστα μια περίοδο δυστοκίας, αφού απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της. Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, μετρώντας εφτά σερί ματς στα οποία έχει μαζέψει τη μπάλα από τα δίχτυα της. Μετράει μόλις μία νίκη στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνστικές (1-0-4), με 4 γκολ υπέρ και 11 κατά.

Πρέστον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Χαμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπόουεν στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κόνγουεϊ στο 61’.

Καλή εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μπρίστολ Σίτι. Παρά το γεγονός ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο δεύτερο ημίχρονο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, διατηρώντας στη συνέχεια το σκορ απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Από άκρως θετικό αποτέλεσμα προέρχεται και θέλει σήμερα να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων, προκειμένου να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι εξίσου άτρωτη, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει επίσης σταθερότητα στα μετόπισθεν, ώστε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους.