20η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν εντός δεκαετίας.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χολ στο 72’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάχα στο 89’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίνκς στο 90+4’.

Σημαντικό τρίποντο για τη Λέστερ με μια αρκετά καλή εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των γηπεδούχων, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, ενώ παρά το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε στα τελευταία λεπτά, κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει και πάλι προβάδισμα, καθώς και εν τέλη τη νίκη.

Να δημιουργήσει και πάλι σερί νικών είναι ο στόχος της, διατηρώντας την 1η θέση του πρωταθλήματος. Δεν φάνηκε να πτοείται από την αναπάντεχη ισοπαλία κόντρα στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ (1-1), περνώντας έστω και δύσκολα από την έδρα της Γουέστ Μπρομ. Είναι μια από τις πιο παραγωγικές ομάδες του πρωταθλήματος, το αποδεικνύει σχεδόν μόνιμα, ενώ παράλληλα διαθέτει με διαφορά την καλύτερη άμυνα, έχοντας δεχθεί μόλις 12 γκολ σε δεκαεννέα αγωνιστικές.

Λέστερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Στόουκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κάμπελ στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπούντου στο 43’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ραντέλ στο 90+7’.

Κομβικής σημασίας νίκη για την Πλίμουθ. Μπορεί να μην μπήκε δυνατά στο ματς, μένοντας πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ που ολοκλήρωσε την ανατροπή και της χάρισε το τρίποντο.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, όμως το έργο της αναμένεται αρκετά πιο δύσκολο. Είναι μαχητική, το έχει αποδείξει σε πολλές από τις αναμετρήσεις της και έχει αποκτήσει έστω και προσωρινά απόσταση ασφαλείας από τις θέσεις του υποβιβασμού. Παρ’ όλα αυτά είναι τραγική στις εξόδους της, μετράει μόλις τρεις ισοπαλίες από την αρχή της σεζόν, έχοντας κρατήσει το μηδέν παθητικό μόλις σε δύο. Αναμένεται να δεχθεί έντονη πίεση σήμερα, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αν και συνηθίζει να αφήνει πολλά κενά.