*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γκουάνγζου, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκο Γιύνγκ-Τζουν στο 48’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπάεκ Σουνγκ-Ντονγκ στο 58’.

Καλή εμφάνιση για τη Ποχάνγκ και ακόμα μία νίκη. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί κυρίως στην επανάληψη, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Αμυντικά πιέστηκε, αλλά κράτησε μακριά από την εστία της τους επικίνδυνους φιλοξενούμενους.

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας κοντά στην κορυφή του πρωταθλήματος. Έχει για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, αφού φιλοξενεί μια ιδιαίτερα μαχητική αντίπαλο, η οποία μπορεί να της βάλει δύσκολα.

Ποχάνγκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νταεγκού, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χουάνγκ Ουι-Τζο με πέναλτι στο 12’ και το 2-0 ο Να Σανγκ-Χο στο 33’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Παλόσεβιτς στο 41’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Σεούλ. Μπήκε δυνατά στο ματς και κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, το οποία και διατήρησε με ευκολία στην επανάληψη.

Δύσκολη η σημερινή αναμέτρηση για κείνη, καθώς καλείται να αντιμετωπίσει την αρκετά πιο δυνατή Ποχάνγκ. Έχει δείξει παρ’ όλα αυτά πολύ θετικά στοιχεία στο παιχνίδι της, ειδικά σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, σκοράροντας με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στην άμυνά της, αφού δύσκολα κρατάει ανέπαφη την εστία της, αλλά δεν είναι πολλές οι φορές που της έχει κοστίσει.