*Το απόλυτο έχει η Πο σε τρία συνολικά εντός με αντίπαλο την Καέν.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Καέν – Πο 2-0

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Γκρενόμπλ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα στο πέμπτο λεπτό με τον Σιλά.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Πο, μετά από οκτώ παιχνίδια στα οποία και είχε πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Ουσέ φιλοξενήθηκε από τη Γκρενόμπλ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Ευτύχησε να πάρει από πολύ νωρίς το προβάδισμα, το οποίο διατήρησε μέχρι και το φινάλε σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι.

Μοιράζεται έτσι την ένατη θέση με την Αμιάν, ούσα παράλληλα στο -3 από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Χωρίς νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία και είχε από δυο ισοπαλίες και ήττες. Στη διάθεση του προπονητή του τέθηκε και πάλι ο μπακ Γιοάν Ομπιάνγκ.

Πο Στατιστικά

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ανζέ, για το πρωτάθλημα. Και τα δυο τέρματα της σημείωσε ο Αμπντί (13′, 58′).

Τη νίκη πανηγύρισε ωστόσο και η Καέν, μετά και την ήττα που υπέστη με 1-0 στην έδρα της Γκινγκάμπ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Σεμπ υποδέχθηκε την Ανζέ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αρκετές οι ευκαιρίες εκατέρωθεν, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη και σκοράροντας από μια φορά στο ξεκίνημα του κάθε ημιχρόνου, έφτασε σε αυτή την επιτυχία.

Βρίσκεται μόνη στην έκτη θέση της κατάταξης, ούσα στο -1 από την πρώτη πεντάδα και στο +2 από την αποψινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε και στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.