*Πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 2ο γύρο του FA Cup. Οποια ομάδα κερδίσει, περνάει στον επόμενο γύρο. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα του τωρινού φιλοξενούμενου.

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορθ Νάσιοναλ Λιγκ)

Η Κιντερμίνστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Χέρεφορντ για το κύπελλο ερασιτεχνών, όμως πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού, επικρατώντας στην διαδικασία των πέναλτι. Δεν κατάφερε λοιπόν να πετύχει μία έκτη συνεχόμενη νίκη, αλλά τουλάχιστον παρέμεινε αήττητη για ένατο σερί αγώνα, με εφτά νίκες σε αυτό το διάστημα. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τέσσερις σερί νίκες, εφτά συνολικά σε εννιά αγώνες ως τώρα, έχοντας χάσει και δύο φορές.

Είναι στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα στην κατηγορία της, εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, ενώ είναι στο -6 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών, αν και κάποιοι παίκτες ίσως να μην είναι έτοιμοι να παίξουν 90 λεπτά, αλλά ο τεχνικός της, Ρας Πεν, θεωρεί πώς παρόλο που η ομάδα του είναι το αουτσάιντερ, έχει τις δυνατότητες να πάρει τη νίκη και την πρόκριση.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κιντερμίνστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Χέρεφορντ, ανοίγοντας το σκορ στο 18’ με τον Μόργκαν – Σμιθ, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον ΜακΛιν στο 42’.

Κιντερμίνστερ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/9 over 2,5 εντός έδρας στη σεζόν.

*Εχει 6/9 N/G εντός έδρας στη σεζόν.

ΧΑΛΙΦΑΞ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νάσιοναλ Λιγκ)

Η Χάλιφαξ κέρδισε αρκετά πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-3 εκτός έδρας την Τορκί, ξεπερνώντας άμεσα την προηγούμενη ήττα της, η οποία ήταν μόλις η τέταρτη σε όλη τη φετινή σεζόν, έχοντας και 13 νίκες σε 21 αναμετρήσεις για όλους τους θεσμούς. Από αυτές οι τέσσερις είναι μακριά από την έδρα της, σε 10 αγώνες, με δύο ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο στην κατηγορία της, στην 5η θέση συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +1 για την ακρίβεια, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, ενώ είναι και σε απόσταση βολής, στο -3, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Μπεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάλιφαξ έκανε τα εύκολα δύσκολα, όμως τελικά επικράτησε 2-3 εκτός έδρας της Τορκί. Όλα έδειχναν άνετα γι’ αυτήν, αφού προηγήθηκε με 0-3 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τέρματα των Σλιου (30’, 46’), Γουότερς (50’), αλλά προς το τέλος αγχώθηκε λίγο χωρίς λόγο, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, από τους Λόλος |(88’), Λιτλ (90’).