*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χάλιφαξ – Κιντερμίνστερ 2-1

*8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Τσέστερφιλντ, αν και ισοφαρίστηκε προσωρινά με αυτογκόλ του Πρέστον στο 31’, έχοντας προηγηθεί με τον Χέμινγκς στο 5’. Ο Μπράουν στο 48’ και ο Πρέστον στο 58’ της χάρισαν τη νίκη.

Η Κιντερμίνστερ εκμεταλλεύτηκε τη χαλαρότητα της Τσέστερφιλντ και κέρδισε με 1-3 στο γήπεδο της πρωταθλήτριας, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από έξι αγώνες, στους οποίους βέβαια είχε τέσσερις ισοπαλίες.

Βέβαια το εντυπωσιακό είναι πώς οι τρεις τελευταίες νίκες της, αλλά και οι πέντε από τις έξι, έχουν έρθει μακριά από την έδρα της!
από την έδρα της έχει τέσσερις νίκες και μόλις δύο ήττες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Και αυτό είναι το περίεργο, πώς τώρα τελευταία τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από την έδρα της!

Αυτή τη στιγμή είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -1 από μία θέση παραμονής, αλλά με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, κάτι που επηρεάζει και αρνητικά τη διαφορά τερμάτων της για τις ισοβαθμίες. Επιπλέον έχει παίξει όλα τα παιχνίδια της, ενώ θα αγωνίζεται γνωρίζοντας όλα τα υπόλοιπα αποτελέσματα της μέρας!

Κιντερμίνστερ Στατιστικά

*Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*12/23 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γιορκ ισοφαρίζοντας με τον Χάρκερ στις καθυστερήσεις το γκολ που δέχθηκε στο 74’ από τον Ακιγιέμι.

Η Χάλιφαξ έχασε βαθμούς πάλι στο γήπεδό της, φέρνοντας 1-1 με τη Γιορκ, αν και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, αν και έχει εφτά νίκες στα 10 προηγούμενα παιχνίδια.

Είναι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση της ανόδου. Αλλά είναι όγδοη, σε απόσταση βολής, μόλις στο -2 από την πρώτη επτάδα, έχοντας και αγώνα λιγότερο.