*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι – Μπρόμλεϊ 1-1

*Η Μπρόμλεϊ έχει 3/3 νίκες εντός έδρας απέναντι στην Νοτς Κάουντι τα προηγούμενα χρόνια!

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: H Μπρόμλεϊ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τορκί, χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Χάριοτ στο 82’ και ενώ είχε προηγηθεί με τον Σοούνμι στο 35’, πριν ισοφαριστεί από τον Τζάρβις στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπρόμλεϊ κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Τορκί, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο παιχνίδια που δεν τα είχε καταφέρει. Και στο γήπεδό της παραμένει αήττητη εδώ και οκτώ αγώνες, με έξι ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα, επιστρέφοντας σε αυτό έπειτα από τρία σερί παιχνίδια που έπαιξε εκτός έδρας.

Συνεχίζει να βρίσκεται εκτός πρώτης επτάδας, στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής πλέον, στο -2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι στην έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς ανόδου.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ντάγκεναμ, αν και προηγήθηκε με τον Ροντρίγκες στο 21ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε σχετικά νωρίς, από τον Μπαλάντα στο 31’ και ενώ πίεζε για να πάρει τη νίκη, έχοντας δύο δοκάρια, τελικά ηττήθηκε, με γκολ που δέχθηκε από τον Εφιόνγκ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Νοτς Κάουντι γνώρισε μόλις την δεύτερη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα, πρώτη στο γήπεδό της, με 1-2 από την Ντάγκεναμ. Και ήταν και η πρώτη γενικώς μετά από 23 αγώνες για όλους τους θεσμούς, στους οποίους είχε πετύχει 16 νίκες!

Και μετά από λίγο καιρό, έπεσε πάλι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από την πρωτοπόρο Ρέξαμ που είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μοναδική θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Και έχει και έναν αγώνα περισσότερο από αυτήν, ενώ είναι πάντα πολύ μπροστά, στο +31, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο! Αλλά το πρόβλημα είναι πώς αν δεν τερματίσει πρώτη, είτε βγει δεύτερη, είτε έβδομη, σε πλέι οφς θα διεκδικήσει την άνοδο, απλά θα περάσει απευθείας στα ημιτελικά τους, καθώς πολύ δύσκολα δεν θα είναι στην δεύτερη ή τρίτη θέση.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειψαν λόγω κάποιων ενοχλήσεων οι αμυντικοί Μπρίντλεϊ, Αντεμπάγιο – Ρόουλινγκ που είναι αμφίβολοι για απόψε.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει εφτά σερί over 2,5

*Εχει 16/18 over 2,5 εκτός έδρας, οκτώ σερί στα πιο πρόσφατα, όλα στο πρωτάθλημα