*11η αγωνιστική

*Η Γέοβιλ είναι αήττητη εντός από την Μπόρεχαμ Γουντ, με δύο ισοπαλίες σε τρεις αγώνες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Τσέστερφιλντ, αν και προηγήθηκε μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Τουρέ, αλλά ισοφαρίστηκε πολύ γρήγορα από τον Γκράιμς στο 8’. Και ενώ έδειξε πώς μάλλον θα πάρει τη νίκη με το τέρμα του Στόντον στο 80’, δεν άντεξε ως το τέλος και δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ουτσεγκμπούλαμ στο 87ο λεπτό.

Η Γέοβιλ προηγήθηκε δύο φορές, αλλά δεν ήταν αρκετές για να κάνει την έκπληξη και να υποχρεώσει την Τσέστερφιλντ στην πρώτη της φετινή ήττα, αφού ισοφαρίστηκε ισάριθμες, με αποτέλεσμα να φέρει 2-2 εντός έδρας απέναντι της. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία της, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, ενώ έχει και τις περισσότερες στο πρωτάθλημα, μαζί με την ουραγό Ολτρινχαμ! Πάντως στο γήπεδό της έχει πετύχει τη μία και μοναδική της νίκη στο πρωτάθλημα ως τώρα.

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά ισόβαθμη με μία ομάδα που είναι εντός αυτής.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία Εβανς, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Πέρι που έπαθε διάσειση, ενώ χτύπησε σοβαρά και θα λείψει καιρό ο επιθετικός Ρόου και λείπει και ο διεθνής Μπίβαν.

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G, 6/9 στο πρωτάθλημα, 3/5 εντός έδρας.

*Εχει 3/5 under 2,5  εντός έδρας.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γκέιτσχεντ, ισοφαρίζοντας με τον Ρις στο 50’ το τέρμα που είχε δεχθεί από τον Χασάνι στο 15ο λεπτό, ενώ προς το τέλος λίγο έλειψε και να «κλέψει» τη νίκη, χάνοντας μία καλή ευκαιρία.

Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας με την Γκέιτσχεντ στον τελευταίο της αγώνα, διευρύνοντας το αήττητο σερί της στους έξι αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει κερδίσει τέσσερις φορές. Και γενικώς το ξεκίνημα της στη σεζόν είναι εξαιρετικό, έχοντας χάσει μόνο από την Ολντερσοτ εντός έδρας, με την πιο πρόσφατη ισοπαλία της να είναι η πρώτη φετινή απώλεια βαθμών μακριά από το γήπεδό της!

Είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 5η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ενώ είναι στο +3 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με άλλες δύο ομάδες.

Πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Σόουζα που δύσκολα θα παίξει απόψε.