*Πρώτος αγώνας για τη φάση των “32” του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά και τα δύο παιχνίδια, η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ (Serie B)

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έφερε 0-0 εντός έδρας με την Αμαζόνας, αν και έπαιζε για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη περισσότερο.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας συνεχίζει να έχει προβλήματα στο αγωνιστικό κομμάτι, αφού μετά την ήττα της πρεμιέρας με ανατροπή και γκολ στο τελευταίο λεπτό, στην δεύτερη αγωνιστική του εθνικού πρωταθλήματος, “κόλλησε” στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στη νεοφώτιστη και αδύναμη όπως μοιάζει, Αμαζόνας.

Αλλά και πάλι το χειρότερο δεν είναι η γκέλα, αυτή καθαυτή, ο τρόπος που ήρθε. Συγκεκριμένα δεν εκμεταλλεύτηκε ούτε καν το αριθμητικό της πλεονέκτημα, για σχεδόν ένα ημίχρονο, λόγω αποβολής αντιπάλου.

Πάντως στα 12 τελευταία παιχνίδια της έχει μόνο μία ήττα και εφτά νίκες, ενώ γενικώς στη σεζόν έχει τρεις ήττες και 14 νίκες σε 24 αγώνες. Όμως δεν έχει κερδίσει κάποιο από τα τρία πιο πρόσφατα, έστω και αν έχει δύο “ λευκές” ισοπαλίες εντός!

Ο προπονητής της, Ντάνιελ Παουλίστα, έκρουσε τον κώδωνα του κινδύνου για την ομάδα του, ώστε να μην υπάρξει καθησυχασμός, αλλά δεν θέλει και την απώλεια ελέγχου και πανικό χωρίς λόγο.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*10/13 N/G εντός έδρας

*10/13 under 2,5 εντός έδρας.

ΣΕΑΡΑ (Serie B)

Προηγούμενο ματς: Η Σεαρά έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, παρόλο που ισοφάρισε σε 2-2 μέσα σε τρία λεπτά με γκολ των Ζάντερσον (67’), Άιλον (69’) και ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 2-0 από τα τέρματα των Φερναντίνιο (22’), Γκάμπριελ (42’). Αλλά τελικά ηττήθηκε με τέρμα του Ντανιελζίνιο στο 83’.

Η Σεαρά δεν άρχισε καλά τις υποχρεώσεις της σε εθνικό επίπεδο, αφού έχασε και από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας με 3-2 εκτός έδρας, αναζητώντας ακόμη την πρώτη της νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα!

Όλα αυτά μετά την κατάκτηση του πολιτειακού της πρωταθλήματος, κατόρθωμα δύσκολο, ειδικά όταν υπάρχει και η Φορταλέζα που παίζει στην πρώτη εθνική κατηγορία.

Δεν έχει νίκη εδώ και πέντε αγώνες, αλλά με τρεις ισοπαλίες 1-1 σε αυτό το διάστημα! Και οι δύο ήττες ήρθαν στα παιχνίδια που έπαιξε μακριά από την έδρα της, έπειτα από οκτώ αγώνες χωρίς ήττα το 2024, στους οποίους είχε τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.