*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Άτλας, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ερνάντεζ στο 18’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σάντσες στο 81’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Πατσούκα. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τους κενούς χώρους και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Άκρως σημαντικό και το σημερινό παιχνίδι, καθώς χρειάζεται το τρίποντο ώστε να κάνει ένα τεράστιο βήμα για να βρεθεί στα πλέι-οφ. Αντιμετωπίζει μια από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας, όμως είναι ανεβασμένη τελευταία και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες που βγάζει η αντίπαλός της αμυντικά, προκειμένου να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νεκάξα, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βέγκας στο 45+1’ και το 2-0 ο Μπερτεράμε στο 54’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Λόπεζ στο 90+1’.

Άνετη επικράτηση για τη Μοντερέι με καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Είναι σχεδόν εξασφαλισμένη η παρουσία της στα προημιτελικά των πλέι-οφ, όμως η αποφυγή της ήττας σήμερα θα της το επιβεβαιώσει και μαθηματικά. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει σχεδόν ασταμάτητα, όμως παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ.