*Πλέι άουτ, 5η αγωνιστική

*Βόρειος όμιλος.

*Στην κανονική διάρκεια: ΠΑΟΚ Β – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 και Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β 0-3

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

ΠΑΟΚ Β

Προηγούμενο ματς: Σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ, ηττήθηκε με 4-2 από τον Καμπανιακό εκτός έδρας. Κάκιστος στο πρώτο μέρος, όπου είδε τον αντίπαλο να σημειώνει τρία τέρματα (17′, 18′, 40′), επέστρεψε με δύο γκολ στην επανάληψη (48′, 54′), αλλά ο γηπεδούχος σφράγισε την νίκη με γκολ στο 64′.

Είχε δύο απαιτητικά εκτός έδρας παιχνίδια τις προηγούμενες μέρες και επιβεβαιώθηκε το χειρότερο δυνατό σενάριο, δηλαδή να ηττηθεί σε αμφότερα. Δεν μπήκε ποτέ στο ματς με τον Καμπανιακό, δέχτηκε τρία γκολ στο πρώτο μέρος και παρότι προσπάθησε να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα στην επανάληψη, δεν πέτυχε το κάτι παραπάνω. Έμπλεξε για τα καλά και το προβάδισμα που είχε αποκομίσει από τις περισσότερες ομάδες των πλέι άουτ, εξανεμίστηκε. Για τον λόγο αυτό, η νίκη απέναντι στην Αναγέννηση είναι «μονόδρομος».

Χωρίς διαφοροποιήσεις η αποστολή του σε σχέση με το ματς στην Χαλάστρα. Ο τεχνικός Αλεξιάδης δεν συμπεριέλαβε σε αυτή τους τραυματίες Κιτσάκη, Παναγιώτου, Φίλων και Σελιμάι.

ΠΑΟΚ Β Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

*5/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τεράστια νίκη με 0-1 απέναντι στον Αιολικό εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι άουτ. Μολονότι έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 87′, κατάφερε να βρει το πολυπόθητο γκολ νίκης στις καθυστερήσεις (90+3′).

Νίκη «χρυσάφι» πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας στην Αριδαία απέναντι στον Αιολικό, αφού κατάφερε να βρει γκολ νίκης παρά το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε αποκομίσει από την αποβολή του Γκόλια στο 87′. Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά και δεν είχε πολλές φάσεις, στα θετικά ότι μπόρεσε να κρατήσει το μηδέν. Η παρθενική της νίκη στα πλέι άουτ δεν συνδυάστηκε και με έξοδο από την ζώνη, αφού υστερεί στην ισοβαθμία με τον Καμπανιακό.

Τιμωρημένος ο Γκόλιας, που αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι. Ο Γιώργος Τυριακίδης θα περιμένει την τελευταία στιγμή για την συμμετοχή ή μη του Κέρθι, που δίνεται αμφίβολος.