*6η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΠΑΟΚ Β’ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιτέλους νίκη για τη δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ, που επικράτησε την περασμένη εβδομάδα 3-0 εκτός έδρας του Απόλλωνα Πόντου. Σαφώς ανώτερος ο δικέφαλος απ’ την πρώτη στιγμή, σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με τον Κούτσια και «καθάρισε» το ματς, ειδικά απ’ τη στιγμή που ο αντίπαλος έπαιζε με δέκα παίκτες. Τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος. Πρώτο «τρίποντο» για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με Πανσερραϊκό (1-1) και Ηρακλή (0-0), όπως και οι ήττες κόντρα σε Ολυμπιακό Β’ (3-1 εκτός) και Βέροια (1-2 εντός). Η αποστολή: Ταλιχμανίδης, Μπουργάνης, Παναγιώτου, Μανωλιούδης, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Αποστολόπουλος, Τάχατος, Ουεντραόγκο, Γρόσδης, Κουλούρης, Τζίμας, Σπυρίδης, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός, Πανίδης, Γκορντεζιάνι, Κούτσιας, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 3-0 εκτός έδρας κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου. Δύο γκολ ο Κούτσιας, το 3-0 ήρθε με αυτογκόλ του Καλογέρη. Με δέκα παίκτες απ’ το 37’ ο Απόλλων.

ΠΑΟΚ Β’ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 3/5 Over 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετρά 3/5 G/G στο πρωτάθλημα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έβγαλε αντίδραση η Αναγέννηση Καρδίτσας το Σάββατο στο εντός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό Βόλου. Ερχόταν απ’ την ήττα κόντρα στη Νίκη Βόλου (1-0 εκτός έδρας) και όφειλε να δείξει χαρακτήρα, το έκανε και με το παραπάνω κόντρα στην ομάδα του Βόλου, το ματς «καθάρισε» από νωρίς. Είχε πληθώρα επιλογών, τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ, έφτασε δίκαια στο τελικό 4-0. Τρίτη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές, η μοναδική απώλεια ήταν η ήττα απ’ τη Νίκη Βόλου εκτός έδρας, είχαν προηγηθεί οι νίκες με Θεσπρωτό (1-0) και Αλμωπό (4-0). Μεσοβδόμαδα έπαιξε με τον Άγιο Νικόλαο για το Κύπελλο, το ματς δεν είχε ρυθμό και ευκαιρίες, κρίθηκε υπέρ της με γκολ στις καθυστερήσεις, έχει το προβάδισμα για την πρόκριση. Υπέστη διάστρεμμα ο φορ Μπιανκόνι, δύσκολα θα χρησιμοποιηθεί σήμερα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 επί του Αγίου Νικολάου για το Κύπελλο. Το γκολ στις καθυστερήσεις απ’ τον Μανιό.