*17η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Κουρεσάρε – Πάιντε 2-1

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΪΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Νόμε Κάλιου. Το μοναδικό γκολ σημείωσε μόλις στο 9′ ο Πάουρ.

Μετά τις δύο εντός έδρας νίκες κόντρα σε Τρανς Νάρβα (4-2) και Ταμέκα (3-0), η Πάιντε επέστρεψε με σκυμμένο κεφάλι από την έδρας της Νόμε Κάλιου γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 στις 29 Μαΐου. Πλασματικό χαρακτηρίζεται το τελικό αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην πρώτη και μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι, ανάγκασαν σε έξι αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα και είχαν δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο. Η Πάιντε πανηγύρισε 14 νίκες σε 15 εντός έδρας αναμετρήσεις κόντρα στην Κουρεσάρε: Αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 τον Σεπτέμβριο 2012.

ΠΑΪΝΤΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΥΡΕΣΑΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Ταμέκα. Δύο γκολ πέτυχε ο Λατ (65′, 85′), το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ ο Λανγκ στο 51′. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Κουρεσάρε πετώντας νοκ άουτ την Ταμέκα (3-0 εντός) στις 29 Μαΐου. Κακό ποιοτικά το πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με την έναρξη του δευτέρου με μεγάλη δόση τύχης. Δέχτηκε πίεση μετά την αποβολή του Παγιουνούρμ στο 52′ και “καθάρισε” την μπουγάδα στη συνέχεια με τον Λατ.

Η Κουρεσάρε τα βρίσκει σκούρα μακριά από την έδρα της, γνώρισε τέσσερις ήττες σε πέντε αγωνιστικές (μία νίκη) μη καταφέρνοντας να σκοράρει στις τρεις. Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Μάρτιο 2010 για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη επί της Πάιντε (2-1).