*8η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για πρώτη φορά την περασμένη σεζόν, στον α’ γύρο η Ντεν Χάαγκ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Χέλμοντ (1-4), ενώ στον β’ γύρο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες (1-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΓΙΟΝΓΚ ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Χέλμοντ. Προηγήθηκε με τον Ικεσίτα στο 45’+2’, έκανε το 2-0 με τον Λοτέν στο 86’.

Την πρώτη νίκη στη σεζόν πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Γιονγκ Ουτρέχτη, επικρατώντας με το καθαρό 2-0 της Χέλμοντ εντός έδρας. Ωραίο παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αποδείχθηκε πιο ικανή στην τελική προσπάθεια και σκόραρε λίγο πριν την ανάπαυλα. Πέρασε δύσκολες στιγμές στο δεύτερο 45λεπτο, κινδύνεψε σε πολλές περιπτώσεις, η αντίπαλος σπατάλησε πολλές ευκαιρίες, η Γιονγκ Ουτρέχτη κράτησε το μηδέν παθητικό και τελείωσε το ματς με δεύτερο γκολ στο φινάλε.

Είχε προηγηθεί πεντάδα που αγνοούσε το “τρίποντο” (0-1-4), η νίκη στο προηγούμενο ήταν και το μοναδικό παιχνίδι που κράτησε απαραβίαστη την εστία της. Παραμένει φυσικά στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας. Τα τρία φετινά παιχνίδια στην έδρα της ήρθαν No/Goal. Δεν υπάρχουν σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα, απουσιάζει ένας ποδοσφαιριστής απ’ την αρχή της σεζόν.

ΓΙΟΝΓΚ ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G τα 4/6 τελευταία παιχνίδια.

*2-3 γκολ τα 5/6 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Γιονγκ Αλκμάαρ. Προηγήθηκε με τον Ζβαρτς στο 29’, ισοφαρίστηκε στο 55’, έμεινε με δέκα παίκτες στο 72’, δέχθηκε την ανατροπή στο 83’, ισοφάρισε με τον Κάτιτς στο 90’.

Δεν αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα και “κόλλησε” στο 2-2 με την Γιονγκ Αλκμάαρ. Αδίκησε τον εαυτό της, ήταν ανώτερη και στα δύο ημίχρονα και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Δεν της πήγε τίποτα καλά στο δεύτερο 45λεπτο, δέχθηκε το 1-1, στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο (αποβολή), η αντίπαλος έκανε την ανατροπή, αλλά η Ντεν Χάαγκ βρήκε τον τρόπο και έφερε το ματς στα ίσα στο φινάλε. Παραμένει σε εξαιρετικά δύσκολη θέση ο κόουτς Ντιρκ Κάιτ, ο οποίος πάντως συνεχίζει να έχει τη στήριξη της διοίκησης.

Δεύτερο παιχνίδι που αγνοεί το “τρίποντο” για τη Ντεν Χάαγκ, είχε προηγηθεί η δίκαιη ήττα απ’ τη Βίλεμ στο Τίλμπουρχ (1-0), παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία και ήδη βρίσκεται στο -5 απ’ τις θέσεις των πλέι οφ. Γνώρισε την ήττα στις τρεις φετινές εξόδους της, στις δύο εξ αυτών έμεινε άσφαιρη. Τιμωρημένος ο χαφ Βέρμαν, παραμένουν τραυματίες ο στόπερ Φαν Μπρέιμεν, ο αριστερός μπακ Κάρλσον και ο χαφ Κομλιένοβιτς, νέα απώλεια ο αριστερός μπακ Κέμπερ, που θα μπει στο χειρουργείο.