*Επαναληπτικός ημιτελικός του κυπέλλου Κορέας. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά και το σημερινό παιχνίδι ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Γκουανγκζού – Ουλσάν 0-1 (Καριέλο 58’)

*Αποτελέσματα πρωταθλήματος: Γκουανγκζού – Ουλσάν 2-1, Ουλσάν – Γκουανγκζού 0-1, Γκουανγκζού – Ουλσάν 0-1

*6/7 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ουλσάν κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γκουανγκζού, με τέρμα του Καριέλο στο 87ο λεπτό.

Η Ουλσάν κέρδισε για δεύτερη σερί φορά μέσα σε τρεις μέρες την Γκουανγκζού, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα με 0-1, αλλά το εκπληκτικό είναι πώς το πέτυχε με το ίδιο σκορ και με ίδιο σκόρερ, τον Γιάγκο Καριέλο, μό με τέρμα του Γιάγκο Καριέλο στο 87ο λεπτό.νο το λεπτό που σκόραρε άλλαξε!

Αλλά και γενικότερα οι έξι τελευταίες νίκες της Ουλσάν έχουν έρθει με το συγκεκριμένο σκορ, το απολύτως αναγκαίο 1-0! Παίζοντας στην έδρα της, έχει τον πρώτο λόγο για πρόκριση στον τελικό και την διεκδίκηση του τίτλου.

Γενικώς σε 19 αγώνες στην έδρα της το 2024, έχει πετύχει 13 νίκες, έχοντας χάσει μόνο από την Σουγόν, αλλά και την σημερινή της αντίπαλο την Γκουανγκζού με 0-1 πριν τέσσερα παιχνίδια!

Στο πρωτάθλημα έχει ανέβει στην δεύτερη θέση, στο -2 από την κορυφή, ενώ είναι μόλις στο +4 από την έκτη θέση.

Ουλσάν Στατιστικά

*9/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/9 συνεχόμενα N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουανγκζού έχασε με 0-1 από την Ουλσάν με τέρμα του Καριέλο στο 87ο λεπτό.

Μετά από τρεις σερί νίκες με ίδιο σκορ (1-0) και μία ακόμη σε παράταση, που της χάρισε την πρόκριση σε αυτή τη φάση του κυπέλλου, η Γκουανγκζού έχει τρεις σερί ήττες, οι δύο από τη σημερινή της αντίπαλο, με ίδιο σκορ (1-0)!

Βέβαια δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που επισκέφτηκε αυτό το γήπεδο και κέρδισε με 0-1, επομένως τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμη όσον αφορά στην υπόθεση πρόκριση. Στο τελευταίο της εκτός έδρας παιχνίδι έχασε, αλλά πριν από αυτό είχε τρεις σερί νίκες, η μία επί της σημερινής της αντιπάλου.

Στο πρωτάθλημα είναι στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -7, από την έκτη που οδηγεί στον πρώτο όμιλο, που θα παλέψει για τίτλο και συμμετοχή σε διασυλλογικές διοργανώσεις.

Διαφορετικά θα μείνει στο δεύτερο γκρουπ, έχοντας σχεδόν εξασφαλισμένη την παραμονή, αφού είναι πολύ μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στα play off παραμονής, στο +8 για την ακρίβεια.