*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο επτά αγώνων τρέχει η Ντεν Χάαγκ απέναντι στην OSS (0-2-5).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

OSS

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε τεράστια νίκη με 1-2 απέναντι στην Καμπούρ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 75′, ωστόσο κατάφερε από το πουθενά να βρει γκολ ισοφάρισης (79′) και να γυρίσει το σκορ λίγα λεπτά αργότερα (86′).

Σίγουρα την νίκη της χρονιάς πέτυχε η OSS στο Λεουβάρντεν απέναντι στην Καμπούρ. Πέρα από το αποτέλεσμα ωστόσο, έδειξε εξαιρετικά διαβασμένη και κατάφερε να κλείσει τους χώρους και να μπλοκάρει την ποιοτικότερη γηπεδούχο. Εκμεταλλεύτηκε τις καλές στιγμές της στην επανάληψη και σημείωσε μια μεγάλη ανατροπή, που την έβγαλε για πρώτη φορά μετά από τρεις μήνες από την τελευταία θέση!

Μολονότι παραμένει η χειρότερη επίθεση της κατηγορίας με μόλις 15 γκολ ενεργητικό, έχει ψυχολογία καθώς πέτυχε για πρώτη φορά φέτος δύο σερί νίκες. Στα αγωνιστικά, πούλησε τον καλό εξτρέμ Ρεμί στην Ρίο Άβε, ενώ για σήμερα δεν είναι διαθέσιμοι οι Ζίτμαν, Κόρτε, Χέρτσεν και Ντέκερ.

OSS Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να κερδίσει άνετα την Έμεν με 3-0 εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 15′, στο 36′ ισχυροποίησε το προβάδισμά της, ενώ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+5′).

Έβγαλε με τον καλύτερο τρόπο αντίδραση στην ήττα από την Φένλο, καθώς σε ένα παιχνίδι αποδείξεων απέναντι στην Έμεν ήταν το απόλυτο αφεντικό και κατάφερε να κερδίσει με 3-0, δίχως να προβληματίσει στο ελάχιστο. Με το αποτέλεσμα αυτό, το σύνολο του Κάλεζιτς μείωσε ακόμη περισσότερο την διαφορά από την δεύτερη θέση και την απευθείας άνοδο (-1). Παράλληλα, συνεχίζει και στο κύπελλο εκεί όπου θα αντιμετωπίσει σε τέσσερις μέρες την Ναϊμέγκεν για τα προημιτελικά.

Παραμένει στα πιτς ο κίπερ Βέντχες, στο μοναδικό της αξιόλογο αγωνιστικό πρόβλημα, δεδομένου ότι επέστρεψαν οι Στράουκ και Κλας. Πάντα εκτός ομάδας ο εξτρέμ Φαν Βόλφγκανγκ.