*4η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Αναμετρώνται για 1η φορά στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Προκριματικά Μουντιάλ

ΟΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Αυστραλία, την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 9′. Έβγαλε αντίδραση, πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης. Με το καλημέρα του 2ου ημιχρόνου δέχθηκε το 2-1 (49′). Δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα τους Αυστραλούς στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 89′.

Ήταν η 2η διαδοχική ήττα του σε αυτήν την προκριματική φάση. Βρίσκεται στην 4η θέση του Γκρουπ Β, ισόβαθμο με τις Ιαπωνία και Κίνα (3η και 5η αντίστοιχα). Έχει σκοράρει στα 8 από τα τελευταία 10 παιχνίδια του, επίσημα και φιλικά.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Αυστραλία.

Ομάν Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του. (Δες το στην Interwetten)

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΙΕΤΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Κίνα, την προηγούμενη αγωνιστική. Μετά από ένα 1ο ημίχρονο χωρίς γκολ, το 2ο σαρανταπεντάλεπτο απέκτησε άγρια ομορφιά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 52′ και διεύρυναν το προβάδισμα τους, κάνοντας το 2-0 στο 75′. Οι Βιετναμέζοι έβγαλαν αντίδραση, κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 πέντε λεπτά αργότερα (80′), για να κάνουν το 2-2 με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών παιχνιδιού. Δεν άντεξαν μέχρι τέλους, με τους Κινέζους να παίρνουν τη νίκη με 3-2 στο 90+5′.

Ήταν η 3η διαδοχική ήττα του σε αυτήν την προκριματική φάση. Βρίσκεται στην τελευταία θέση του Γκρουπ Β, στο -3 από την 3η Ιαπωνία. Έχει σκοράρει στα 8 από τα τελευταία 10 παιχνίδια του.

Δεν αναφέρονται απουσίες για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Κίνα.