* 8-3-1 στα 12 τελευταία μεταξύ τους στην έδρα της Ντιοσγκιόρ.

Ντιοσγκιόρ – Ζαλαεγκερζέγκι στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Ουγγαρίας

ΝΤΙΟΣΓΚΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το πάλεψε όσο μπορούσε στην έδρα της ισχυρής και πρωτοπόρου Φερεντσβάρος, αλλά τελικά υπέκυψε. Για ένα ημίχρονο άντεξε, αλλά σε ένα δίλεπτο στην εκκίνηση του δευτέρου δέχτηκε δύο γκολ και εκεί τελείωσαν τα πάντα για να τελειώσει το ματς με 3-0. Επιβεβαίωσε πάντως την καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται, πρώτη ήττα μετά από έξι ματς.

Δεν έχει απουσίες στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Εντός έδρας έχει τρεις συνεχόμενες νίκες, στις οποίες έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ. Επίσης αξιοσημείωτο είναι ότι απέχει από τις εντός έδρας ισοπαλίες εδώ και οκτώ ματς, σε αυτό το διάστημα έχει πέντε νίκες και τρεις ήττες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε 3-0 εκτός έδρας από τη Φερεντσβάρος με γκολ που δέχτηκε στο 54’, στο 55’ και στο 83’.

ΝΤΙΟΣΓΚΙΟΡ Στατιστικά

* Προέρχεται από 3 σερί No Goal (Δες το στην Betshop).

* Δεν έχει φέρει ισοπαλία στα 9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΖΑΛΑΕΓΚΕΡΖΕΓΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ζαλαεγκερσέγκι σκόραρε στις αρχές και στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου και πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Πούσκας. Με αυτή τη νίκη κατάφερε να απομακρυνθεί τρεις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη και δείχνει ότι είναι σε καλή κατάσταση για να κερδίσει την παραμονή της.

Ο προπονητής Μάρτον έχει δώσει μεγάλη έμφαση στην ανασταλτική λειτουργία και με αυτήν έχει δει αποτελέσματα. Στα τελευταία τρία ματς πρωταθλήματος η ομάδα του δεν έχει δεχτεί γκολ, ενώ είναι αήττητη στα τελευταία πέντε μαζεύοντας σε αυτό το διάστημα 13 βαθμούς. Δεν έχει απουσίες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 2-0 εντός έδρας την Πούσκας Ακαντέμια με τα γκολ του Μπομπάλ στο 47’ και στο 86’.