*Under 2,5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Ντενιζλίσπορ – Γκαζιαντέπ στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΝΤΕΝΙΖΛΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προβλημάτισε έντονα με την εικόνα της για ακόμη ένα παιχνίδι, με την Ντενιζλίσπορ να γνωρίζει την ήττα με 2-0 από τη Μαλάτιασπορ εκτός έδρας στο τελευταίο ματς πριν τη διακοπή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7′, ενώ δέκα λεπτά αργότερα έκαναν το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Προσινέκτσι, που έχει δείξει λίγα πράγματα στο ξεκίνημα, με απολογισμό 1-2-4 βρίσκεται στην 20η θέση μετά το πέρασμα επτά αγωνιστικών. Συνολικά έχει πανηγυρίσει δυο νίκες στις 15 τελευταίες αναμετρήσεις της για το πρωτάθλημα, τερμάτισε πέρσι στη 14η θέση της κατηγορίας, η εξασφάλιση της παραμονής είναι και φέτος ο Νο1 στόχος της. Προβληματίζει με την εικόνα της και εντός έδρας, μετρά μια νίκη στα επτά τελευταία ματς για το πρωτάθλημα. Σταθερά εκτός δράσης βρίσκονται οι τραυματίες Τσεκ και Αϊτάκ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 2-0 από τη Μαλάτιασπορ γνώρισε η Ντενιζλίσπορ. Δυνατό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους, που προηγήθηκαν στο 7′ με τον Κανατζίσκους, ενώ στο 17′ έκαναν το 2-0 με τον Άκουα, που ήταν και το τελικό σκορ.

Ντενιζλίσπορ Στατιστικά

*Under 2,5 τα 5/7 τελευταία ματς.

*G/G τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τις υποχρεώσεις της πριν τη διακοπή η Γκαζιαντέπ, που επικράτησε με 3-1 της Μπεσίκτας εντός έδρας. Εκμεταλλεύτηκε ιδανικά το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το 55′ και κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα ψυχολογίας, δίνοντας παράλληλα και συνέχεια στο αήττητο σερί της. Έχει μόλις μια ήττα φέτος στο πρωτάθλημα, αυτή της πρεμιέρας από τη Γαλατασαράι, μετά το πέρασμα οκτώ αγωνιστικών έχει ρεκόρ 2-5-1, βρίσκεται στην 8η θέση, έχει καλή επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα (σκόραρε σε όλα τα φετινά παιχνίδια), “αχίλλειος πτέρνα” είναι η άμυνα της, καθώς δέχθηκε γκολ στα 7/8 φετινά ματς.

Δυσκολεύεται εκτός έδρας, αγνοεί τη νίκη στις 11/13 τελευταίες εξόδους της για το πρωτάθλημα. Θετικοί στον κορωνοϊό βρέθηκαν τρεις ποδοσφαιριστές της ομάδας, τα ονόματα των οποίων δεν έχουν γίνει γνωστά. Επέστρεψαν από τις εθνικές οι βασικοί Τόσκα, Μαξίμ και Βέτριχ, που αναμένεται να βρεθούν στο αρχικό σχήμα.

Προηγούμενο ματς: Με 3-1 επικράτησε της Μπεσίκτας η Γκαζιαντέπ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44′ με τον Μιραλάς, ενώ από το 55′ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του κίπερ Ντεστάνογλου. Κατάφεραν ωστόσο να ισοφαρίσουν στο 61′ με τον Λαρίν, η Γκαζιαντέπ ωστόσο πίεσε, δυο λεπτά αργότερα ο Ντεμίρ έκανε το 2-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο Οζέρ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.