*9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Αήττητο τεσσάρων αγώνων τρέχει η Έμεν στην έδρα της Ντεν Χάαγκ (0-2-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Προηγούμενο ματς: Σε οριακό παιχνίδι, ηττήθηκε με 2-1 από την Φένλο εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Αστόχησε σε πέναλτι στο 7′ και είδε την αντίπαλο να παίρνει προβάδισμα λίγο αργότερα (17′). Ισοφάρισε άμεσα (20′), αλλά στο 39′ δέχτηκε και δεύτερο γκολ, το οποίο και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στάθηκε αρκετά αφελής στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Φένλο, δεν έβγαλε την γνωστή της συγκέντρωση και ηττήθηκε δίκαια σε ένα ματς που θα μπορούσε να κάτσει με την ίδια άνεση και στην ίδια. Δέχτηκε έτσι μια ανώμαλη προσγείωση, λίγες μέρες μετά την εμφατική νίκη επί της Ντε Γκράαφτσαπ και την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου. Έπεσε από την θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο και βρίσκεται στο -2 από την Ρόντα.

Στα καθαρά αγωνιστικά, παραμένουν εκτός δράσης ο τραυματίας κίπερ Βέντχες, ο μέσος Κλας και ο κίπερ Στράουκ, ο οποίος είναι διεθνής στο Κύπελλο Ασίας.

Ντεν Χάαγκ Στατιστικά

*10/12 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη σοκαριστική εντός έδρας ανατροπή με 2-3 από την Μπρέντα πριν από δύο αγωνιστικές. Βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Φλακ (8′, 38′), αλλά στην επανάληψη «κοιμήθηκε» από το 61′ μέχρι το 77′, διάστημα στο οποίο δέχτηκε τρία γκολ και κατ’ επέκταση την ανατροπή στο σκορ.

Παραπαίει η Έμεν το τελευταίο διάστημα και κοντεύει να γκρεμίσει ότι προσπάθησε να χτίσει με κόπο τους προηγούμενους μήνες. Ο τρόπος με τον οποίον έχασε από την Μπρέντα δείχνει πως η Έμεν χαρακτηρίζεται από μεγάλες διακυμάνσεις στην απόδοσή της και σίγουρα δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση φερέγγυα ως προς τις εμφανίσεις της. Πέμπτη σερί ήττα και πλέον βρίσκεται εκτός οκτάδας, χρειάζεται σίγουρα μεγάλο ηλεκτροσόκ.

Αποχώρησε με προορισμό την Γκρόνινγκεν ο εξτρέμ Μέντες. Στην θέση του αποκτήθηκε ως δανεικός ο Μπεσουγιέν από την Αμπερντίν, ενώ παράλληλα πήρε και τον μπακ Χαμουτί από την Ντεν Μπος.