*Πρώτος γύρος του Κυπέλλου Ολλανδίας. Μονός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 3,5

*Aήττητο εννιά αγώνων τρέχει η Εξέλσιορ απέναντι στην Ντεν Μπος (0-2-7).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη συντριβή με 5-1 στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Ντόρντρεχτ την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Καταστροφικό πρώτο μέρος, δέχτηκε τρία γκολ μέχρι το 25′ ενώ προσωρινά κατάφερε να μειώσει (24′), στο ρελαντί είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της άλλες δύο φορές στην επανάληψη (62′, 82′).

Πραγματοποίησε χωρίς αμφιβολία την χειρότερή της φετινή εμφάνιση και η αλήθεια είναι πως έδειξε στο Ντόρντρεχτ όλες τις περσινές αγωνιστικές αδυναμίες που είχε καταφέρει να αποβάλλει τουλάχιστον προσωρινά. Έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες, η εικόνα της δεν είναι η ενδεδειγμένη στα τελευταία και ο Κάτσμαρεκ θέλει οι παίκτες του να χτυπήσουν την πρόκριση, μολονότι οι πιθανότητες για διάκριση στον θεσμό είναι λίγες, το επιζητεί για ψυχολογικούς λόγους. Τραυματίες οι Αχανάχ, Φερμπέικ και Κοτζέμπου, τιμωρημένος για δεύτερο ο Ζελαλέμ.

Ντεν Μπος Στατιστικά

*9/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΞΕΛΣΙΟΡ

Προηγούμενο ματς: Σε σημαντικό εκτός έδρας παιχνίδι για το πρωτάθλημα, ηττήθηκε με 3-1 από την Φόλενταμ εκτός έδρας την περασμένη Κυριακή. Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε, στο 33′ πήρε κεφάλι στο σκορ αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε και δέχτηκε δύο απανωτά γκολ (53′, 57) με τα οποία η αντίπαλος γύρισε το ματς, ενώ το τρίτο ήρθε στο 71′.

Μπορεί συνολικά να πραγματοποιεί μια εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα για τα δεδομένα της, ωστόσο στα δύο τελευταία παιχνίδια καταρρέει στα δεύτερα ημίχρονα και γνωρίζει ήττες με μεγάλα σκορ, χωρίς απαραίτητα να το αξίζει βάση της συνολικής της εικόνας. Όπως και στο εντός απέναντι στην Τσβόλε, έτσι και στο ματς με αντίπαλο την Φόλενταμ, έπαιξε εξαιρετικά στο πρώτο μέρος αλλά στην επανάληψη ήταν εκτός τόπου και χρόνου κυρίως αμυντικά. Παραμένει στο +6 από την ζώνη και αρκετά ψηλά στην βαθμολογία, θα ψάξει αντίδραση μέσω του κυπέλλου.

Μακροχρόνια ως επί το πλείστον τα προβλήματά της, ο λόγος για τους Πιρί, Ντονκόρ, Φαν Ντάουνεν, που παραμένουν τραυματίες. Αξιοσημείωτη η απουσία του βασικού αμυντικού Σέιμορ, που βρίσκεται και αυτός στα πιτς.